Як вирівняти дерев'яну підлогу. Як вирівняти підлоги в деревннном домі.

При будівництві будинків традиційно настилають дерев'яну підлогу. Однак рівно підлогу укласти не завжди виходить. Навіть якщо спочатку підлога була рівною, через деякий час всі недоліки при будівництві проявляться: пол «поведе» Способів виправлення такого нерівного покриття багато. Розглянемо деякі з них.
Інструкція
1
Перший спосіб - влаштування бетонної стяжки шаром до 10 см. Але цей спосіб годиться в нових будинках з потужними перекриттями. До того ж, стяжка займає додатковий простір під підлогою, в результаті чого висота приміщення зменшується. А це означає, що буде потрібно переносити нижній рівень вікон і дверей трохи вище.
2
Однак, навіть дошки на бетонній стяжці можуть з часом деформуватися: одні вспучатся, інші провиснуть. Вийде не пів, а пральна дошка, на яку ні ламінат, ні паркетну дошку, ні тим більше сам паркет не покладеш. Тому в цьому випадку має сенс вдатися до циклювання. При цьому способі спочатку за допомогою борідка молотком забивають цвяхи якнайглибше. Це необхідна процедура перед роботою з циклювальної машиною, адже під її ножі не повинен потрапити жоден шматок металу: ножі погнутися або затупятся. Коли ви будете впевнені, що всі цвяхи глибоко сидять, можна приступати до зняття виступаючих ділянок дощок. Цей спосіб може значно зменшити товщину дощок, зменшивши і їх міцність. І якщо не усунена сама причина (різкі перепаду температури), то з часом підлогу повернеться до свого первісного вигляду.
3
Кардинальний спосіб - настелити поверх дощок шар плоского матеріалу: ДСП або фанери. Але для такого способу лаги повинні лежати часто щоб уникнути прогину аркушів. Крім прямого настилу на дошки, застосовують установку між дошками і вирівнюючим покриттям частих тонких лаг (стрічок з листів фанери або ДСП). Між лагами повинен бути проміжок не менше 30 см. Спочатку в місцях майбутнього стику поперечних і поздовжніх лаг встановлюють маяки-саморізи, регулюючи висоту рівнем. Якщо між лагами і підлогою є проміжки, то під лаги кладуть шматочки фанери щоб уникнути провисання. Тепер можна стелити ДСП або фанеру, фіксуючи їх за допомогою саморізів з потаємною капелюшком, будь стики повинні доводитися на лаги. Пол при цьому піднімається лише на пару сантиметрів, а підлога виходить дуже рівним.
4
Досить дорогий, але хороший спосіб - це установка регульованого статі. При цьому кожна дошка пригвинчена до чорнової підлоги і, регулюючи ці гвинти можна регулювати і висоту дощок. Але при цьому способі, також як і у випадку зі створенням бетонної стяжки висота підлоги «з'їдає» 10 см від висоти кімнати.
5
Також можна покрити нерівна підлога стяжкою з суміші тирси і ПВА. Для цього тирсу просівають, потім змочують, до них додають ПВА до густоти сметани. Потім до підлоги прибивають рейки, виставлені по висоті. Між ними заливається шпаклівка. Потім зверху настилають фанеру.