Як заштопати вовняні шкарпетки.

Вовняні шкарпетки - це зручна, тепла і натуральна "одяг" для ніг, яка зберігає тепло рук, що створили їх. Але, на жаль, чим менше в пряжі синтетики, тим скоріше вони виходять і ладу. І тоді приходить час штопання. Щоб заштопати вовняні шкарпетки якісно, без грубих рубців і стягання, треба знати, як це зробити правильно.
Вам знадобиться
  • Дірявий носок, циганська голка, пряжа підходящого або контрастного кольору, лампочка і трохи терпіння.
Інструкція
1
Перед тим як приступити до роботи, вам слід визначиться, що саме ви хочете отримати в результаті: носок, що виглядає як новий, з непомітною штопанням або зовсім нове, в чомусь дизайнерське виріб. Прийнявши це рішення, ви вибираєте нитки того ж (для першого варіанту) або контрастного кольору (для варіанта 2) і приступаєте до роботи. Можна штопати як на лицьову, так і на виворітну сторону вироби.
2
Потрібно зручно розташуватися біля яскравого джерела світла, втягати пряжу, складену вдвічі, у вушко циганської голки (якщо у вас не виходить зробити це напряму, можна протягнути звичайну нитку в петлю з більш товстої нитки, і витягнути таким чином тонку нитку і за нею - товсту). Потім слід взяти чисто випрані і висушений носок, вставити всередину його велику лампочку (або спеціальну дерев'яну стукалку з великим круглим наконечником), розподіливши поверхню шкарпетки таким чином, щоб дірка була максимально розпластаний по верхівці лампочки.
3
Можна приступати до самої роботи. Якщо дірка в шкарпетці невелика або навіть тільки намічається, досить почати з кругового зміцнення країв, після чого перейти до послідовного перекиданню нитки від краю до краю з метою створення штучної латки. Ви самі відчуєте, коли потрібно зупинитися, адже латка не повинна заважати вам при ходьбі.
4
Якщо ж дірка велика, то вам доведеться потрудитися: після кругової обробки дірки, для того щоб як слід зафіксувати краю від подальшого розповзання, можна, озброївшись невеликим клаптем товстої м'якої тканини (такий, наприклад, як еластичний трикотаж), вшити її в дірку, фіксуючи від краю в край, пронизуючи стежками через всю товщу краю носка і допоміжної тканини. Дуже важливо бути гранично акуратним, щоб стик краю вийшов досить щільним, але в теж час не травмував шкіру ноги при ходьбі.
5
Після того як основна робота буде завершена, і дірка повністю сховається під хорошим шаром свіжої пряжі, вам необхідно ретельно заховати кінчик нитки, найкраще зробити це в полотні носка, а не латкі.Долгой життя вашим носкам!
Зверніть увагу
Зверніть увагу на акуратність вашої штопання - шкіра ноги дуже ніжна, штопання не повинна травмувати її.
Корисна порада
Краще робити латки з напівсинтетичних ниток - вони служать довше.
Уміння акуратно і красиво накласти щільну штопання на одяг цінувалося завжди в домашньому господарстві. Своєчасний невеликий ремонт допоможе продовжити життя улюбленої речі.
Вам знадобиться
  • - носок з діркою;
  • - пряжа в тон носка;
  • - голка;
  • - ножиці;
  • - штопальної яйце (грибок).
Інструкція
1
Замість грибка (яйця) для штопання можна використовувати будь-який твердий з округлостями предмет, наприклад пляшку, дерев'яне яйце або лампочку. Розташуйте отвір над штопательним грибом і обріжте всі вільні стирчать нитки пряжі. Гарненько натягніть пошкоджений матеріал на грибку. Тепер візьміть довгу нитку пряжі і всуньте в голку.
2
Створіть основу для заплатки. Виконайте стібками квадрат навколо зовнішнього боку отвори, протягнувши голку крізь чотири петельки подалі від краю дірки і продовжуючи ланцюжок з стібків з усіх чотирьох сторін, закріпіть.
3
Потім почніть зверху протягувати через всю площу дірки напрямні горизонтальні лінії пряжі з боку в бік. Розташовуйте нитки щільно в кілька рядів, одночасно трохи стягуючи краю. Горизонтальні нитки можуть брати свій початок з 3 глибоких стібків з неушкодженою поверхні носка.
4
Кінець пряжі повинен виявитися в нижньому правому кутку і продовжити свій шлях до верхнього правого кута штопальної площі. Тому нитка з голкою проведіть у вертикальному напрямі через натягнуті горизонтальні ряди вгору і продублюйте стібок над існуючою (неушкодженої) петлею.
5
Далі, дійшовши до отвору, використовуйте раннє створені горизонтальні напрямні лінії. У горизонтальному напрямку простягніть нитку через натягнутий ряд і голку з ниткою проведіть під найближчим вертикальним рядом, повернувшись назад, пройдіться голкою крізь останню петельку і виведіть її під робочою ниткою.
6
Слід врахувати, що при русі зверху вниз, створюючи петельку, приймати голку потрібно під наступною направляючою лінією. В даному напрямку по вертикальній колонці пройдіться зі стьобанням до нижньої частини площі і зробіть 3 стібка-петлі по цілим петелька далі від краю отвору.
7
Потім знову голку з ниткою проведіть через напрямні лінії в верхню частину квадрата. І починаючи з верхньої частини зробіть стежку площі, працюючи з другої колоною.
8
У такій послідовності проштопайте всю поверхню пошкодженого місця на шкарпетці. В результаті повинна вийти дуже рівна, акуратна і красива штопання.
9
Даний спосіб схожий на швейцарську (V-образну) штопання з деякими змінами. Петлі в швейцарській штопанні виконуються, починаючи з нижньої частини отвору, а тут - зверху вниз з використанням напрямних (горизонтальних) ниток пряжі.