Як фарбувати стелі.

Фарбування стелі - справа безсумнівно відповідальне, але лякатися його не варто. Техніка роботи зі стелею мало чим відрізняється від таких же робіт по стінах. Хоча нюансів чимало. Але дотримуючись певних правил можна домогтися однотонної рівній поверхні на заздрість всім сусідам.
Інструкція
1
Сам процес фарбування стелі займає не так вже й багато часу за умови, що поверхня якісно підготовлена. Якщо стеля раніше білили, стару побілку потрібно обов'язково змити.
2
Наступним кулею буде шпаклівка. Якщо на стелі є вузькі тріщини, їх необхідно «розширити», для того, щоб площа зчеплення шпаклювальною суміші з поверхнею стелі стала більше. Скоси вимагається зробити пологими. В іншому випадку дуже скоро тріщини з'являться знову.
3
Тепер стелю потрібно заґрунтувати. Зробити це можна тією ж фарбою, якою ви плануєте фарбувати, але розведеної в 2 рази. Це допоможе виявити нерівності, які колись були непомітні. Після виявлення всіх цих недоліків пройдіться по стелі наждачним папером «згладжуючи» краю невеликих виїмок і опуклостей.
4
Отже, все готово, починаємо процес фарбування. Головне правило - фарбувати потрібно швидко. Бажано роботу робити удвох з помічником. Проблема полягає в тому, що ви, дивіться на поверхню стелі під одним кутом і можете не помітити: пофарбований ділянку чи ні. Тому деякі області ви прокрасятся двічі, а інші залишаться пофарбованими взагалі. Напарник буде коригувати вашу роботу, і поверхня вийде рівномірна, без плям.
5
Починаємо фарбувати з країв. Проходимо смугу пензликом. Якщо шпалери на стінах підходять до стелі впритул, постарайтеся їх не забруднити, а ще краще проклейте всі місця, які не потрібно фарбувати молярним скотчем.
6
Далі валиком. Валик обмокніте в фарбу і «прокатайте» по непотрібному шматку лінолеуму, гіпсокартону або фанери. Важливо видалити зайву фарбу, необхідно домогтися, щоб мазок виходив не жирним і в теж час не сухим. З часом ви навчитеся швидко визначати золоту середину. Мазки наносити так, щоб одна смуга трохи знаходила на попередню.
7
Наносити другий шар потрібно тільки після повного висихання попереднього шару. Останній прохід наноситься строго по напрямку до джерела освітлення. Це дуже важливо!
Корисна порада
Перед початком підготовки і фарбування стелі, обов'язково винесіть з приміщення всі меблі і речі, поліетиленовою плівкою. Пилу і бруду буде предостатньо. Пам'ятайте просте правило: завжди краще нанести декілька тонких шарів фарби, ніж один товстий. Обов'язково користуйтеся індивідуальними засобами захисту: окуляри, рукавички і.т.д.