Плоскостопість: Як позбутися від проблеми.

Плоскостопість, як і будь-яке захворювання, викликає масу проблем. Додаткове навантаження на хребет, стоптане взуття, негарна хода ... Бажання вилікувати його цілком зрозуміло. Але як це зробити?
Інструкція
1
Як при будь-якому захворюванні, не поспішайте займатися самолікуванням. Перевірте, чи є у вас плоскостопість. Для цього намажте ступні жирним кремом і наступите на листок паперу. Вставайте на стопу повністю, інакше результат буде невірним. Тепер подивіться на відбиток: в нормі середина стопи видрукувана лише частково - внутрішній звід не залишає сліду, і ця порожнеча займає трохи більше половини відбитка. Якщо ви виявите, що виїмка на сліді вузька, менше половини стопи, у вас напевно плоскостопість.
2
Інші ознаки плоскостопості: біль в стопах, швидка стомлюваність ніг, біль в попереку і при ходьбі. Але ці симптоми можуть вказувати на інше захворювання, наприклад, пов'язане з судинами або суглобами. Так що в будь-якому випадку зверніться до лікаря. Він оцінить і ступінь деформації, а значить і комплекс процедур по лікуванню плоскостопості, необхідний саме вам.Подтвердів діагноз, займіться лікуванням. Однак пам'ятайте, що повністю вилікувати плоскостопість можна лише в дитинстві. У дорослому віці ви можете уповільнити розвиток хвороби. Ваша мета в лікуванні - зміцнити м'язи стопи, захистити хребет.
3
Зміцнити стопи і зв'язки допоможе проста гімнастика. Походіть на носочках, піднявши вгору руки. Потім - на п'ятах, поставивши руки на пояс. Потім - на зовнішніх склепіннях стоп, залишивши руки на поясі. Кожна вправа робіть протягом 20-30 секунд. Витрачайте на гімнастику як мінімум 10 хвилин в день. Пошукайте в магазинах спеціальний масажний килимок. При кожному зручному випадку, коли ви стоїте в ванній і вмиваєтеся або просто нічим не зайняті, робіть прості вправи на килимку. Перекочуйтеся з п'яти на носок, стійте на зовнішній стороні стопи. Так ви забезпечите ногам постійне навантаження і, як наслідок, тонус м'язам стопи.
4
Виберіть правильне взуття. Вона повинна ідеально підходити за розміром, щільно охоплювати стопу. Бажано, щоб взуття було якісної, з натуральної м'якої шкіри і зі зручним супінатором. Каблук - до трьох-чотирьох сантиметрів, широкий носок. Враховуйте ці правила і при покупці спортивного взуття. За допомогою лікаря-ортопеда підберіть спеціальні ортопедичні устілки. Вони візьмуть на себе роль амортизатора і значно допоможуть в лікуванні плоскостопості.
5
Робіть масаж стоп. Почніть з легкого погладжування, потім розминайте ноги посилено. Рухайтеся від п'яти до пальців, особливо усередині розминайте зовнішній край стопи. Також розминайте і литкові м'язи, зовнішню сторону гомілки. Погладжуйте стопу за годинниковою стрілкою, потім розтирайте. Задумайтесь - може бути, вам слід записатися на курс масажу у фахівця.
6
Щоб справитися з втомою стоп, болем, властивими плоскостопию, робіть контрастні ванночки. Додайте в гарячу, наприклад, настій ромашки, морську сіль - будь-який засіб з тонізуючим дією. Потім облийте ноги холодною водою.