Як знизити високий артеріальний тиск. Як знизити тиск при хворих нирках.

Якщо у вас одного разу піднявся тиск вище норми, то не варто панікувати. Це не означає, що ви хворі на гіпертонію. Однак регулярні скачки тиску служать тривожним сигналом. Щоб зберегти здорове серце і судини, змініть спосіб життя і харчування.
Інструкція
1
Дотримуйтеся дієти Включіть у свій раціон продукти з низьким вмістом жиру. Кожен день вживайте достатню кількість свіжих овочів і фруктів. Заведіть щоденник харчування. Вказуйте в ньому що ви їсте і в яких кількостях. Це допоможе вам відстежити свої звички. Так буде набагато легше вносити корективи в дієту.
2
Знизьте споживання солі Добова норма для людини становить 1.5 м Для порівняння - в 1 чайній ложці міститься 2.3 м До складу солі входить натрій, який має властивість затримувати рідину в організмі, що веде до підвищення артеріального тиску. Намагайтеся більше вживати продукти, що містять калій. Їм багаті багато свіжі овочі і фрукти, родзинки і курага.
3
Позбавтеся від зайвої ваги Щоб схуднути і при цьому не нашкодити здоров'ю, зверніться до фахівців. Вони проведуть необхідні обстеження і виявлять причину ожиріння. Зайва вага може з'явитися через нестачу руху, переїдання або захворювань ендокринної системи. Після виявлення причини, лікар складе індивідуальну програму схуднення.
4
Киньте курить курця зі стажем тиск постійно вище норми. Це відбувається через те, що в сигаретах міститься нікотин. Він має властивість підвищувати артеріальний тиск. Крім того, хімічні речовини, що містяться в тютюновому димі, вражають артерії і сприяють затримці рідини в організмі.
5
Відмовтеся від кофеїну Звичка вживати міцну каву або чай може привести до поступового підвищення артеріального тиску. Постарайтеся замінити ці напої на свіжовичавлений сік або відвар шипшини.
6
Більше рухайтеся Перед тим як почати займатися фізичними вправами, проконсультуйтеся у свого лікуючого лікаря. Він визначить навантаження, підходящу для вас. Регулярно робіть піші прогулянки по 30-60 хвилин.