Як продати квартиру без агенств.

Перш ніж прийняти рішення продавати квартиру без залучення послуг ріелтерського агентства, зважте всі за і проти. Подумайте, чи вистачить вам вільного часу, щоб подавати рекламні оголошення, показувати квартиру, вести переговори, оформляти документи для угоди продажу. Якщо ви на більшість питань відповіли ствердно, можна сміливо починати продаж свого об'єкта нерухомості.
Інструкція
1
Оцінка можливостей, консультації. Спочатку необхідно приблизно оцінити власність житла. Найпростішим способом є вивчення друкованих видань, наприклад, газети «З рук в руки». Майте на увазі, що вказана вартість - не факт, а бажання продавця.
2
Реклама. Необхідно зробити так, щоб про квартиру дізналося велике число потенційних покупців. Сьогодні в дрібних і середніх агентствах нерухомості інформацію про продаж можна розмістити безкоштовно, там її приймуть, внесуть в базу даних і пропонуватимуть своїм клієнтам. Ще один спосіб - подати оголошення в газету або в інтернеті із зазначенням контактного телефону.
3
Показ, торг. Після того як почнуться відповідь дзвінки, проведіть переговори, поспілкуйтеся з покупцями, узгодьте час переглядів. Ставтеся до цього уважно. З цими людьми ви не знайомі, тому цінні предмети і речі краще приберіть з видних місць. Але продемонструвати всі «закутки» доведеться (наприклад, чи є за шафою шпалери). Як показує досвід, людей цікавить не тільки висота стелі і стан комнат.Еслі людина погодився купити квартиру і готовий обговорити умови продажу, починається торг. Існує спеціальне вираз - витримати торг. Погодившись на умови покупця відразу, ви покажете, що можете знизити ціну, що він негайно і скористається. Тому наполягайте на своїй позиції.
4
Перевірка, підготовка угоди і збір документів. Після того як всі домовленості досягнуті і внесена передоплата за квартиру, настає етап підготовки угоди. Вам необхідно зібрати повний комплект документів. Для продажу житла вам потрібно наступні бланки: 1. Правовстановлюючі акти.2. У БТІ потрібно отримати довідку форми 11-А, поверховий план, експлікацію.3. В РЕУ візьміть виписку з будинкової книги, довідку про відсутність заборгованості по квартплаті та копію фінансово-особового счета.4. Згода чоловіка, нотаріально засвідчену, на відчуження квартіри.5. Дозвіл опікунських органів, якщо в угоді беруть участь неповнолітні.
5
Завершення операції. Тепер, після сплати решти суми грошей і оформлення через нотаріуса договору, здайте документи на державну реєстрацію. Коли отримаєте зареєстрований договір купівлі-продажу квартири і Свідоцтво про державну реєстрацію прав, вам залишиться зробити юридична і фізична звільнення квартири.