Як визначити вологість у квартирі.

Вологість - це кількість водяної пари в повітрі. Вологість повітря в квартирі може становити від 65 до 90% залежно від клімату, пори року та погоди. Дуже важливо вміти визначати вологість повітря, так як вона впливає на здоров'я людини. Для правильного вирощування кімнатних рослин також потрібно знати вологість у квартирі.
Вам знадобиться
  • - гігрометр;
  • - психрометр;
  • - термометр;
  • - стопка з водою;
  • - волога тканина.
Інструкція
1
Визначити вологість в приміщенні можна за допомогою спеціальних приладів. Основними пристроями для вимірювання вологості є гігрометр і психрометр. Гігрометри засновані на процесі впливу вологості на матерії, наприклад, плівковий гігрометр має спеціальну органічну плівку, яка чутлива до вологи. Є також конденсаційний, керамічний, електролітичний та інші види гігрометрів. Купуйте відповідний прилад в спеціалізованому магазині, і ви зможете завжди знати вологість повітря у вашій квартирі. Психрометри грунтуються на різниці температур двох датчиків - сухого і вологого.
2
Якщо у вас немає такого приладу і ви не хочете його купувати, можна дізнатися вологість повітря в квартирі іншими способами. Наберіть в стопку воду з-під крана, поставте її на кілька годин у холодильник. Вода повинна охолонути до температури 3-5 градусів (це середня температура в будь холодильній камері). Поставте стопку з водою в кімнату, де ви хочете дізнатися вологість, але не ставте близько до опалювальних приладів. Поспостерігайте за поверхнею скла протягом п'яти хвилин. Якщо стінки стопки спочатку запотіли, а через п'ять хвилин висохли, то повітря в приміщенні сухий. Якщо стінки через п'ять хвилин так і залишилися вологими, повітря в приміщенні середньої вологості. Якщо ж на поверхні скла з'явилися струмочки води, значить в кімнаті висока вологість.
3
Виміряти вологість у кімнаті можна більш швидким способом, але так ви можете дізнатися тільки відносну вологість. Для цього виміряйте в кімнаті температуру за допомогою термометра. Потім оберніть термометр вологою ганчіркою або серветкою і через десять хвилин знову заміряйте температуру. Подивіться на таблицю і на перетині показників температур сухого і вологого термометрів знайдіть відносну вологість.
4
Про вологості повітря може сказати стан кімнатних рослин. Якщо листя рослин навіть при правильному поливі зморщуються і скручуються, їх кінчики стають коричневими, бутони не розкриваються і обпадають, то повітря в квартирі дуже сухе. Також при низькій вологості молоде листя погано розвиваються, а шкідники частіше вражають рослини.