Як запустити програму в DOS. Як у dos закрити програму.

У сучасних версіях Windows немає операційної системи DOS (Disk Operating System - «Дискова операційна система»), але є спеціальний компонент, який імітує виконання частини DOS-команд. Цей компонент називають емулятором терміналу командного рядка і його можливостей достатньо для запуску програм, а ось чи зможуть вони працювати в середовищі сучасних операційних систем, залежить від конкретної програми.
Інструкція
1
Відкрийте термінал командного рядка. Для цього можна скористатися стандартним діалогом запуску програм ОС Windows, який відкривається вибором команди «Виконати» в головному меню на кнопці «Пуск». Якщо у вашій версії операційної системи ця команда відсутня в головному меню, то скористайтеся комбінацією гарячих клавіш win + r. У діалозі запуску введіть команду cmd і натисніть на кнопку «OK».
2
В результаті попереднього кроку запуститься термінал командного рядка, який являє собою окреме вікно з білими літерами на чорному фоні. Його неможливо розгорнути на повний екран, в ньому немає в верхній частині звичного меню з набором функцій і гарячі клавіші Windows в ньому теж не діють. Однак в контекстному меню, що викликається клацанням правою кнопкою миші по чорному фону, є кілька команд. Зокрема там присутній команда вставки, яка може бути корисна на наступному кроці.
3
Введіть у командному рядку повна адреса виконуваного файлу програми, яку ви хочете запустити. Робити це вручну не завжди зручно, тому можна скористатися операціями копіювання і вставки. Скопіювати повний шлях можна, наприклад, в Провіднику Windows - перейдіть в ньому в папку, яка містить потрібний файл, потім виділіть і скопіюйте (ctrl + c) шлях в адресному рядку менеджера файлів. Після цього перейдіть назад в термінал командного рядка, клацніть будь-де правою кнопкою і виберіть у контекстному меню операцію вставки. Після цього допишіть ім'я виконуваного файлу через зворотний слеш (\).
4
Якщо потрібна вам програма має ярлик в операційній системі, то замість Провідника повну адресу файлу можна скопіювати в його властивостях. Правда, скопійоване в поле об'єкт значення перед вставкою в командний рядок буде потрібно очистити від лапок на початку і наприкінці рядка.
5
Натисніть клавішу enter і емулятор DOS запустить потрібну вам програму.
Деякі робочі додатки, написані для вирішення вузького кола певних завдань, були створені десять-п'ятнадцять років тому. При цьому асортимент комп'ютерної техніки оновлюється з кожним роком, і інші додатки вимагають все більших ресурсів та нових операційних систем. Це викликає проблеми сумісності додатків під DOS і сучасних комп'ютерів. Вирішити їх можна за допомогою спеціальних програм-емуляторів.
Вам знадобиться
  • - Програма DOSBox.
Інструкція
1
Встановіть DOSBox, програму емуляції середовища MS-DOS. C її допомогою можна працювати з робочими додатками, які відмовляються функціонувати в сучасних операційних системах, старими іграми, написаними до появи нових поколінь персональних комп'ютерів, і іншими програмними продуктами того ж типу. Запустіть DOSBox як звичайне Windows-додаток. Вона відкриється як стандартне DOS-вікно з текстовим інтерфейсом на чорному тлі.
2
Введіть команду mount_k: _путь до додатка у файловому просторі жорсткого диска. Наприклад, якщо потрібно запустити додаток msg.exe, яке має в своєму розпорядженні за адресою С: \ MSG \ msg.exe, то для його запуску в програмі DOSBox знадобиться введення команди mount k: _С: \ MSG \ msg.exe. k при цьому буде умовним віртуальним диском, і може мати будь буквене позначення за винятком уже зайнятих знімними дисками, дисководами або розділами жорсткого диска. Програма виведе повідомлення: Drive k was mount as directory С: \ MSG \ msg.exe.
3
Введіть k: \ і натисніть кнопку Enter. Ця дія дозволить перейти до віртуального диску K, на якому розташовується програма msg.exe. Введіть назву запускає додатки файлу - в даному випадку msg.exe - і натисніть кнопку Enter. Ця дія запустить програму у вікні емулятора.
4
У деяких випадках може виникати певна проблема роботи DOSBox з ігровими програмами в повноекранному режимі. У такому випадку може допомогти установка плагіна для цієї програми під назвою Ykhwong. Цей плагін додає можливість управління за допомогою стандартного, а не DOS-інтерфейсу, вирішує проблему відображення ігрового процесу на повному екрані і має масу корисних налаштувань для оптимізації відеозображення.
Корисна порада
Поєднання клавіш «Alt + Enter» дасть можливість розгорнути вікно програми на весь екран.