Як справити хороше враження на співбесіді.

Здійснюючи вибір між кількома кандидатами однакової кваліфікації, роботодавець найчастіше спирається на сприятливі враження від знайомства з претендентом і враховує відчуття, викликані першою зустріччю. Тому потрібно грамотно і відповідально підготуватися до майбутнього співбесіди, запам'ятавши кілька важливих правил.
Інструкція
1
Збираючись на співбесіду, зробіть попередню розвідку. Дізнайтеся якомога більше про компанію і про людей, з якими будете розмовляти, познайомтеся з продукцією або послугами фірми. Спробуйте знайти відгуки в інтернеті або поговорите з тими, хто працює або працював у цій організації.
2
Продумайте стиль одягу і доречність аксесуарів. Якщо в компанії затверджено дрес-код або вітається певний зовнішній вигляд, постарайтеся максимально наблизитися до нього. Для фінансових установ добре підійде діловий костюм, а здобувачеві на посаду дизайнера, наприклад, можна надіти більш вільний одяг. Головне - не впадати в крайності, вибирати непомітний наряд, бути акуратним і охайним, не використовувати різких парфумів і одеколонів.
3
Ні в якому разі не запізнюйтесь на співбесіду. Упевніться заздалегідь, що ви добре знаєте маршрут і зможете прибути на місце хоча б за 5-10 хвилин, щоб в спокійній обстановці привести думки в порядок і налаштуватися на зустріч. Якщо запізнення не уникнути, зателефонуйте роботодавцю, вибачитеся і приведіть вагомі причини вашої затримки. У разі сильного запізнення доречніше буде перенести зустріч на інший день.
4
Напередодні співбесіди постарайтеся лягти спати раніше, щоб добре виспатися, особливо якщо зустріч призначена на першу половину дня. В день проведення бесіди не пийте багато рідини, не вживайте алкоголь і проконтролюйте свіжість вашого дихання.
5
В офісі компанії будьте доброзичливі з усіма співробітниками, не забувайте вітатися, стримано посміхайтеся. Ніколи не протягуйте руку першим для знайомства, цим ви можете поставити в незручне становище людей, які уникають рукостискань. Якщо вам протягнули руку - дайте відповідь аналогічним жестом. Врахуйте, що руки повинні бути сухими і теплими, а рукостискання - впевненим, але не дуже сильним. Займайте сидяче положення тільки після того, як вам запропонують присісти.
6
Під час бесіди дивіться в очі інтерв'юеру, уважно слухайте. Перш ніж відповідати на поставлене запитання, постарайтеся внутрішньо сформулювати відповідь, підкресливши свої позитивні якості і не розповідаючи про недоліки. Не обговорюйте свої фінансові труднощі і обговорюйте передбачувану зарплату тільки після того, як співрозмовник запропонує цю тему. Будьте активні і проявляйте зацікавленість, не перебивайте і не соромтеся задавати питання щодо майбутньої роботи.
7
Закінчуючи інтерв'ю, подякуйте співрозмовника за проявлену увагу. Уточніть, коли ви зможете дізнатися результати співбесіди.