Як платити кредит, якщо немає роботи.

Зараз багато банків в нашій країні пропонують позичальникам антикризові програми, які полегшать їх життя у важкий період. Головне - якщо в строк і в повному обсязі сплачувати за кредитом не вдається, не ховатися від кредитора, а постаратися знайти з ним спільну мову.
Вам знадобиться
  • Документи, що підтверджують неплатоспроможність.
Інструкція
1
Розкажіть у банку про втрату роботи і пов'язаних з цією ситуацією проблемах. Докази у вигляді довідок та інших документів, що засвідчують неплатоспроможність, не зашкодять. Часто банки, цінуючи щирість клієнтів, йдуть їм назустріч.
2
Готуючись до спілкування зі співробітниками банку, намагайтеся самі назвати прийнятну для вас цифру. Банк, підбираючи програму, буде виходити з цієї суми.
3
Існує два основних способи реструктуризації кредиту. Вибирайте найбільш підходящий варіант, розглянувши всі плюси і мінуси.
4
Можна попросити банк про продовження терміну. В середньому банки згодні збільшити термін кредитного договору на два роки (а при іпотеці - до трьох десятиліть!). Однак це збільшує і загальну суму переплати по кредиту. Вирішуйте, що для вас важливіше. Перш за все, цей варіант зручний тим, у кого є великий кредит або внесену заставу.
5
Можна наважитися на «кредитні канікули». Банк запропонує часткову відстрочку платежу - в середньому на термін від місяця до року. У цей період ви будете виплачувати банку тільки відсотки, а основна сума кредиту залишиться незмінною. Загальна переплата по кредиту не збільшиться, але по завершенню «кредитних канікул» щомісячні платежі різко піднімуться.
Зверніть увагу
Продовження терміну вигідно в тому випадку, якщо ви не впевнені, що ваше фінансове становище поправиться швидко. Наприклад, ви звільнилися і поки не влаштувалися на нове місце. Або ви пішли в декретну відпустку і не впевнені, повернетеся ви на колишню роботу.
Корисна порада
"Кредитні канікули" підходять тим, хто впевнений, що його фінансові труднощі - лише тимчасове явище. Приміром, ви втратили роботу, але аналіз ринку праці демонструє, що за пару-трійку місяців ви зможете знайти нову. Або ви перевелися з однієї компанії в іншу - наприклад, заздалегідь підшукавши місце, звільнилися і відразу влаштувалися на нову роботу.