Як опалювати дачний будинок.

На відміну від щасливих власників нерухомості де-небудь в районі екватора, господарі дачних будинків в Росії встають перед проблемою опалення свого житла. На щастя, на сьогоднішній день існує чимало варіантів опалення дач, як традиційних, так і достатньо нових.
Інструкція
1
Досі одним з найпоширеніших способів є опалення будинку за допомогою російської печі. Добре зроблена піч дає тепло всьому будинку, створюючи атмосферу затишку та комфорту.
2
Однак будівництво грубки - справа глобальне. У тому випадку, якщо в придбаному дачному будинку печі немає, необов'язково її зводити, трощачи і перебудовуючи практично весь будинок. Російські печі з успіхом можуть замінити печі-каміни, які у великій різноманітності представлені в будь-якому спеціалізованому магазині. Хороші печі-каміни вкрай економічні, дров для підтримки тепла вимагають небагато. Крім того, на більшості таких камінів передбачена можливість приготування їжі, що порадує будь-яку господарку.
3
Якщо ж зовсім не хочеться возитися з розпалюванням і заготівлею дров, можна скористатися обігрівом за допомогою електрики. Найпростішим і відомим способом є опалення будинків масляними радіаторами. Потужний масляний радіатор може опалювати кімнату не гірше печі. Однак масляні радіатори вкрай інтенсивно витрачають електрику. У тому випадку, якщо опалювати необхідно більше, ніж одну кімнату, цей спосіб украй невигідний.
4
Доброю альтернативою масляним радіаторів є опалення дачного будинку за допомогою інфрачервоних обігрівачів. Це обігрівачі нового покоління, енергозберігаючі і вкрай ефективні. Як правило, для обігріву дачних будинків використовуються стельові інфрачервоні обігрівачі. Інфрачервоні промені, відбиваючись від статі, створюють ефект «теплих підлог», швидко нагріваючи приміщення. Крім того, витрати електроенергії у них в рази менше, ніж у старих масляних радіаторів.
5
Ще одним варіантом обігріву дачного будинку є обігрів за допомогою печей, працюючих на солярці, гасі, бензині і т.д. У печей нового покоління коефіцієнт згоряння, як правило, дуже високий, що робить їх економічними і майже не дає запаху. Перевагою даного способу обігріву є те, що ці печі нагріваються дуже швидко, добре протаплівая приміщення. Цей варіант дуже хороший, коли потрібно швидко протопити промерзлий будинок.