Як визначити калорійність страви. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Одвічна проблема всіх худнуть дам (і не тільки дам) - як порахувати, скільки калорій в тарілці. Зрозуміло, необхідно враховувати вміст білків, вуглеводів і жирів при приготуванні страв, але затяті прихильники дієт і раніше вважають калорії, оскільки саме вони становлять енергетичну цінність. Це паливо, яке ми використовуємо для підтримки сил, і від його кількості залежить, скільки необхідно для нормального функціонування організму, скільки часу витратити на спортивні вправи, і скільки ми ризикуємо отримати у вигляді зайвої ваги.
Вам знадобиться
    • таблиця калорійності продуктів,
    • калькулятор
Інструкція
1
Найлегший варіант - купити готовий продукт в магазині. На заводських упаковках завжди вказується енергетична цінність на 100 г ваги. Таким чином, в залежності від ваги з'їденого можна визначити добову калорійність.
2
Якщо готуєте страву самостійно, необхідно точно знати, які продукти ви використовували і в якій кількості або вазі. При цьому враховуйте вагу продуктів до їх приготування, оскільки додавання води (як, наприклад, для круп) збільшує вагу. Щоб підрахувати кількість калорій в складному блюді, необхідно врахувати всі особливості використовуваних інгредієнтів: тип продукту (фрукти, овочі, м'ясо, риба, крупи, хлібобулочні вироби, соуси) та їх стан (сухе, сире, рідке). Для цього користуйтеся точними мірними пристроями (ложки, мензурки, ваги), а не визначайте вага на око.
3
Для підрахунку калорійності страви слід скласти енергетичну цінність його складових і розділити, відповідно, на кількість порцій. Незважаючи на численні існуючі в інтернеті і на книжкових прилавка лічильники калорії, краще скласти власну таблицю, вносячи в неї доповнення в міру приготування нового блюда. Таким чином ви позбавите себе від постійного підрахунку калорій.
4
Кілька правил для підрахунку різних страв: чай, кава (без підсолоджувачів і вершків) і вода калорійності НЕ імеют.Калорійность круп і макаронів вважайте за вагою сухого продукта.В супах враховуйте всі інгредієнти і додавайте вагу води для підрахунку калорійності на 100 г продукта.В котлетах порахуйте калорійність фаршу, панірувальних сухарів і кількість масла, на якому вони жарятся.Для страв в тесті додавайте калорійність кляру (яйця, борошно) і ділите на кількість кусочков.Для випічки не забувайте про солодку присипку, родзинки та інше .Для свіжих соків вважайте калорійність вихідних фруктів і/або овочів.
Зверніть увагу
Не захоплюйтеся точністю підрахунку калорій, оскільки всі дані мають приблизну оцінку та відповідну погрешность.Прівичное для вуха слово "калорія" має на увазі, як правило, "кілокалорія" .Не забувайте, що добовий мінімум людини не менш 2000 кілокалорій і не менше 1200 для худне.
Корисна порада
Можна скористатися on-line калькуляторами для підрахунку калорій, досить набрати в будь-якому пошуковику "підрахунок калорій on-line" .Якщо ви бачите в таблиці калорійності "борщ", це не означає, що у вашому борщі міститиметься стільки ж калорій. Власноруч приготовану страву доведеться розраховувати самостійно. Це відноситься до всіх складним стравам, якщо хочете домогтися високої точності.