Як вивчити ноти для синтезатора.

Клавішний синтезатор - електронний музичний інструмент, за будовою віддалено нагадує фортепіано. Кількість клавіш на ньому варіюється від 48 до 88. Спосіб запису нот, як правило, той же, що і для фортепіано: два нотних стани, з'єднаних Акколада і позначають ліву і праву руку.
Інструкція
1
Ноти для синтезатора, за рідкісним винятком, пишуться у відповідності зі звучанням (на відміну від гітари, флейти-пікколо, транспонуючих на октаву вниз і вгору відповідно). Як і записано в довіднику з елементарної теорії музики, в скрипковому ключі до першої октави записується на першій додаткової знизу лінійці (в басовому - на першій додаткової зверху) .Строкой в запису партії синтезатора вважається пара лінійок, поєднана Акколада. На верхній з них пишуться ноти для правої руки (зазвичай в скрипковому ключі), на нижній для лівої (зазвичай в басовому).
2
Спочатку розберіть партію однієї руки, краще правою. Грайте так повільно, щоб встигнути виконати всі ноти. По можливості вважайте вголос, це краще, ніж грати під метроном. Чи не прискорюйте темп на великих длительностях (половини й цілі) і не сповільнюйте на мелкіх.Не прагнете зіграти весь твір (навіть однією рукою) від початку до кінця, особливо якщо воно займає більше однієї сторінки. Розбийте його на логічні частини і вивчають кожну окремо, а потім з'єднувати.
3
Таким же чином розберіть ліву руку: в повільному темпі, маленькими уривками. З'єднайте всі шматочки. Програючи раз за разом, ви побачите, що поступово запам'ятовуєте ноти. Спочатку це виразиться в здатності швидше знаходити потрібні клавіші, потім буде все менше необхідності дивитися в ноти.
4
З'єднайте партії лівої і правої рук. Дотримуйтесь тими ж принципами помірного (зручного) темпу і невеликих шматочків. Зіграйте уривок кілька разів, поки не зможете повторити його, не дивлячись у ноти. Тоді переходьте до следующему.В ідеалі дивитися на клавіатуру теж не варто. Наприклад, якщо руки розташовані на різних кінцях клавіатури, а в якийсь момент обидві вони потребують уваги і контролю, одну доведеться грати наосліп. Для цього повторіть партію окремо, що не дивлячись на клавіатуру. Потім з'єднайте партії обох рук.