Як пришити в'язаний комір.

Комір може повністю перетворити модель одягу. В'язання цієї деталі крою - ціла наука. Вона може бути отложной, виконуватися у вигляді багатошарового витонченого «хомута», простий стійки на блискавки або мати інші форми; вив'язувати разом з основним виробом або окремо від неї. Навіть від способу з'єднання планки до горловини залежить загальний стиль виконання речі. Приміром, за допомогою Кеттельний шва може не тільки пришити комір, а й прикрасити наряд.
Вам знадобиться
  • - основна пряжа;
  • - допоміжна нитка;
  • - циганська голка;
  • - дві прямі спиці;
  • - манікюрні ножиці;
  • - праска з функцією пара або волога марля.
Інструкція
1
Зв'яжіть комір як окрему деталь одягу, ретельно вивіривши його форму і довжину нижньої кромки згідно готової викрійці.
2
В процесі в'язання коміра необхідно ввести в роботу допоміжну бавовняну нитку середньої товщини. Зазвичай з її допомогою виконуються останні три чи чотири ряди коміра - це лінія з'єднання з вирізом переду і спинки.
3
Зверніть увагу, якщо ви починаєте в'язати деталь саме з кромки, яка буде пришивати до горловини, то вводите додаткову нитку на початку роботи. Через необхідну кількість рядів продовжуйте в'язання тільки основний пряжею.
4
Отпарьте готовий комір або погладьте його через зволожений відріз марлі. Потім видаліть допоміжну нитку. Дійте обережно, щоб випадково не розпустити пов'язане полотно. Щоб відкриті петлі не розійшлися в процесі роботи, рекомендується гладити їх особливо ретельно.
5
Приметайте комір до лицьового боку горловини, залишивши пару останніх рядів з допоміжною ниткою «навипуск». Переконайтеся, що деталь зафіксована правильно. Після цього можна розпустити останні ряди вовняної нитки і приступати до з'єднання коміра і моделі.
6
Виведіть штопальну голку з ниткою з виворітного боку в'язання на «обличчя» полотна так, щоб вона увійшла в першу відкриту петлю коміра. Закріпіть робочу нитку, зробивши кілька стібків за бічну крайку деталі.
7
Знову проведіть голку знизу вгору крізь шар горловини і коміра (з вивороту на «обличчя»), ввівши її в другу відкриту петельку. Далі голка буде вводитися в петлю назад і зверху вниз, а виводитися - рухом вперед і знизу верх. Приклад: голка входить з вивороту в другу відкриту петлю; зверху - в першу; витягується знизу через третю; входить у другу зверху і витягується знизу через четверту і т.д.
8
Виконавши Кеттельний шов, обережно видаліть намітку. Подрезайте шматочки нитки кінчиками гострих манікюрних ножиць і витягайте обрізки. Щоб випадково не пошкодити основну пряжу, рекомендується приметувати деталі крою ниткою контрастного кольору.
9
Потренируйтесь з виконанням фігурного Кеттельний шва - він створює хвилеподібні візерунки вздовж лінії нижньої кромки і може прикрасити дитячі та молодіжні вироби. В цьому випадку відкриті петлі пришиваються до полотна моделі не по одиночці, а попарно або відразу по три.
Корисна порада
Вивчіть різні трикотажні шви, так як вони також можуть допомогти вам пришити в'язаний комір до одягу. Приміром, з'єднайте деталі потайним швом. В цьому випадку стібки НЕ будуть видні з лицьового боку полотна. Точно сумістите деталі крою і приметайте їх. Робіть короткі стібки, щоб ділянки стягування частин одягу не були замети. Якщо комір виконаний у вигляді високої стійки (наприклад, у класичного светри), його можна скласти удвічі і пришити до лінії горловини краєобметочних швом.