Як вилікувати більмо.

Більмо - особливий рубцевий дефект рогової оболонки ока. Визначити хворобу візуально в більшості випадків не складає труднощів: на рогівці видно стійке помутніння. Важливо вчасно виявити передвісників цього небезпечного ураження ока, виявити причини недуги і, знаючи їх, взятися за ефективне лікування.
Вам знадобиться
  • - сік цибулі ріпчастої і цибулі червоного;
  • - сік кульбаби;
  • - травневий мед;
  • - 1-% водний розчин прополісу;
  • - молоко;
  • - трава очанки лікарської;
  • - живиця ялиці;
  • - вода.
Інструкція
1
Причинами виникнення більма можуть бути запальні процеси в оці (кератит) і травми ока. Перші ознаки цього дефекту - поява поверхневих сірувато-білуватих вогнищ на рогівці склер, туману перед очима. Гострота зору падає, поле зору скорочується. Подальше прогресування хвороби призводить до сліпоти. Загальновизнано, що більмо вилікувати важко.
2
Лікування призначає офтальмолог. На ранніх стадіях помутніння рогівки може бути ефективно застосування лікарських засобів. Для місцевого впливу використовуються: Корнерегель, лакрісін, баларпан, калію йодид. Практикується застосування 20% -ного очного гелю актовегина - звільненого від білка екстракту з крові телят. Цей гель стимулює енергетичні процеси в клітинах, підвищує засвоєння кисню тканинами.
3
Хвороба відома з найдавніших часів, і багато хто вдається до старовинних народних рецептах лікування більма, покладаючись на їх нешкідливість. Ось кілька найбільш відомих.
4
Взяти 1 частина соку чистотілу і 3 частини 1% -ного водного настою прополісу. Змішати. Закопувати рідина в уражене око по 1-2 краплі на ніч.
5
Взяти 3 мл соку кульбаби лікарської, 2 мл соку ріпчастої цибулі, 4 г свіжого травневого меду. Змішати. Настояти в темному місці не менше 4 годин і отриману масу закладати за повіку 2-3 рази на день.
6
У ряді випадків відзначено успішне лікування більма щоденним закапуванням в хворе око 1-ной краплі живиці ялиці. При цьому гостре печіння - норма, т.к. воно супроводжує розсмоктування хворобливого вогнища.
7
Широко відомий рецепт таджицької народної медицини. 1 частина соку червоного лука змішують з 1 частиною молока. Отриманий розчин закапують 1-3 рази на тиждень по 1-2 краплі в одне око.
8
Для примочок і промивання очей з більмом корисний проціджений настій, приготований з 40 г трави очанки лікарської і 1 л холодної кип'яченої води (час настоювання суміші - 2-3 години).
Зверніть увагу
В окремих випадках при лікуванні хвороби показано хірургічне втручання, але його рекомендується проводити тільки при сформованому більмі. Це так звана кератопластика з використанням ауто- і аллотрансплантантов, яка може відновити зір.
Корисна порада
При лікуванні більма призначаються вітаміни - ретинол (вітамін А), рибофлавін.