Як зробити з iso образу завантажувальний диск. Як зробити завантажувальний диск з iso-образу.

Щоб записати власний інсталяційний або Мультізагрузочний диск, необхідна наявність спеціальних програм. Примітний той факт, що потрібно використовувати ISO-образ, створений з диска, який містить програми, що працюють в DOS-режимі.
Вам знадобиться
  • - Nero;
  • - ISO File Burning.
Інструкція
1
Спочатку скачайте образ завантажувального диска. Рекомендують використовувати файли з розширенням iso або mdf. Пам'ятайте, що створюючи образ завантажувального диска, необхідно враховувати кілька параметрів. В іншому випадку, запис такого образу не дозволить створити новий Мультізагрузочний диск.
2
Тепер скачайте і встановіть програму під назвою Nero. Краще використовувати порівняно нову версію, бо застарілі аналоги можуть не мати потрібних в даній ситуації функцій. Запустіть файл NeroExpress.exe. У лівій панелі меню виберіть параметр DVD-ROM (Boot). Відразу ж відкриється нове меню. Виберіть вкладку «Завантаження».
3
Тепер клацніть по пункту «Файл образу» і натисніть кнопку «Огляд». Виберіть необхідний ISO-образ диска. Натисніть кнопку «Новий». Тепер додайте на цей диск потрібні файли, якщо це необхідно. Врахуйте, що диск необхідно буде фіналізувати, тобто подальший запис даних на нього буде неможлива.
4
Після створення потрібного проекту натисніть кнопку «Запис». Встановіть галочку біля параметра «фіналізувати диск». Тепер перейдіть в меню «Запис» і виберіть швидкість, з якою буде записаний новий диск. Пам'ятайте, що високошвидкісні диски можуть некоректно зчитуватися на порівняно старих приводах. Тепер відкрийте меню ISO.
5
В пункті «Файлова система» виберіть параметр «ISO 9660 + Joliet». Встановіть всі галочку до пунктів, розташованим в меню «Легкі обмеження». Натисніть кнопку «Прожиг» і дочекайтеся завершення створення вашого завантажувального диска.
6
Якщо вам потрібно швидко записати образ на диск, то запустіть програму Iso File Burning. Вона займає всього кілька мегабайт на жорсткому диску. Просто натисніть кнопку Browse, вкажіть ISO-фал і клацніть по кнопці «Запісm ISO». Обов'язково перевірте працездатність створеного диска.
Мультизавантажувальний диски використовуються для установки операційної системи (ОС) комп'ютера. Відмінність Мультізавантажувальний від звичайних настановних носіїв полягає в тому, що в образ першого додається ряд програм і драйверів, які також завантажуються з диска і можуть бути встановлені разом з ОС.
Інструкція
1
Мультизавантажувальний диск дозволяє працювати з комп'ютером, на якому не встановлена ОС. Даний носій здатний розбити жорсткий диск на розділи, провести їх форматування та інші операції з файловою системою. Також можуть бути завантажені антивірусні, офісні та будь-які утиліти для установки. Для запису Мультізавантажувальний носіїв можуть бути використані спеціалізовані програми.
2
Скачайте образи завантажувального диска і програм, які ви хочете включити в Мультізагрузочний диск, з відповідного ресурсу інтернету. Переконайтеся, що скачуваний файл має формат .iso або .mdf. Саме з даними розширеннями працює більшість утиліт по запису настановних дисків.
3
Скачайте та встановіть програму XBoot. Для цього перейдіть на офіційний сайт програми і виберіть розділ завантаження. Після закінчення скачування перейдіть в папку, куди був завантажений файл установки. Запустіть його і виконуйте вказівки інсталятора. Якщо ви знайшли версію програми, запакованою в архіві, то просто витягніть його в будь-яку зручну для вас папку у вікні менеджера архівів.
4
Перетягніть у вікно програми викачані образи додатків для запису. Також перенесіть образ інсталяційного диска для ОС.
5
Якщо програмі не вдається впізнати скопійований образ, вам доведеться вибрати його тип вручну. Для цього у вікні виберіть пункт Add Using Grub4dos ISO image Emulation, після чого натисніть Add this file.
6
У правій нижній частині вікна виберіть Create ISO для збереження файлу отриманого Мультизавантажувальний образу. Виберіть шлях для збереження файлу та натисніть «Зберегти».
7
Скачайте та встановіть програму UltraISO. Для його інсталяції скористайтеся інструкціями, що з'являються на екрані після запуску утиліти установки. Після установки клікніть правою клавішею миші на створеному в XBoot файлі і виберіть "Відкрити за допомогою» - UltraISO. Виберіть пункт «Записати образ CD» та натисніть на кнопку «Записати». Дочекайтеся закінчення процедури запису диска. Запис Мультизавантажувальний диска завершена.