Як пов'язати лосини.

Лосіни - дуже зручна і практична річ. Їх можна носити восени і взимку. Красиво виглядатимуть лосини, надіті під довгий светр або коротке плаття. Крім того, пов'язані з вовняної пряжі, вони зігріють ноги в холодну погоду.
Вам знадобиться
  • 350-400 г пряжі, спиці № 2,5
Інструкція
1
Побудуйте креслення лосин. Приклад наведено для окружності стегон 101 см та кола щиколотки 22 см. Довжина лосин - 98 см, довжина кроку - 75 см.Проведіте через середину аркуша вертикальну лінію. Це буде лінія середини. Відступите від верхнього краю аркуша 4 см і проведіть горизонтальну лінію. Це буде лінія талії. Точку перетину двох ліній позначте буквою Т. Від цієї точки по лінії середини відкладіть три відрізка: ТН, рівний 98 см (довжина лосин), ТШ, довжиною 30 см (1/4 від окружності стегон плюс 4 см на вільне облягання) і ТЛ, рівний 37,5 см (половина довжини кроку). Проведіть горизонтальні лінії через точки Ш, Л і М. Ви отримаєте, відповідно, лінію кроку, лінію з'єднання ластовіци і лінію низу. Вліво і вправо від точки Т відкладіть по 26 см (? Величини окружності стегон). Назвіть точки Т1 і Т2. Лінією талії для передньої половини лосин буде відрізок ТТ1. Проведіть вертикальні лінії від точок Т1 і Т2 до перетину їх з горизонтальними лініями, проведеними через точки Л і Ш. Точки перетину позначте Л1, Л2 і Ш1, Ш2.Вправо і вліво від Н відкладіть по 11 см (1/2 величини окружності щиколотки) . Назвіть точки Н1 і Н2. З'єднайте точки Л1 і Н1, Л2 і Н2. Ви отримаєте лінії скоса по внутрішньому шву. Щоб отримати припуск на довжину сидіння, відкладіть від Т2 відрізок, рівний 2 см. Точку позначте Т3. З'єднайте точки Т і Т3. Ви отримаєте лінію талії для задньої половинки лосин.
2
Лосіни в'яжуться знизу вгору з двох половин. Щільність в'язання - 3 петлі в 1 см по горизонталі і 4,5 ряду в 1 см по вертікалі.Вязаніе почніть з манжети. Наберіть на спиці 66 петель (величина відрізка Н1Н2) і пров'яжіть гумкою 1х1 або 2х2 2-3 см.
3
Роботу продовжите простий панчішної в'язкою: лицьові ряди - лицьові петлі, виворітні ряди - виворітні петлі (можна вибрати і інший малюнок) .Від манжети до лінії з'єднання ластовіци додайте однакову кількість петель через певну кількість рядів. Для нашого прикладу потрібно додати по 45 петель з кожної сторони в кожному шостому ряду. Петлі додавайте по одній з обох сторін полотна, витягаючи нові петлі з проміжку між лицьовими петлями. У вас повинно вийти 156 петель.
4
Від лінії Л1Л2 до лінії Ш1Ш2 в'яжіть рівне полотно 7,5 см (довжина відрізка ЛШ визначаєтьсявирахуванням величини відрізка ТШ з величини відрізка ТЛ). Довжина відрізка ЛШ - це величина одного боку квадратної ластовіци. Вона буде вшивається в точки Ш1, Л1, Ш2, Л2. Для того щоб позначити ці точки, навісьте з країв полотна шпильки або зробіть позначку звичайною ниткою.
5
Дов'язати до лінії Ш1Ш2, почніть виконувати одноразові виточки в задній половині лосин. Пров'яжіть половину (78) лицьових петель. Що залишилися петлі не довязивайте. Поверніть роботу на виворітну сторону. З виворітного боку, на початку ряду, зніміть першу петлю як кромочную, що не пров'язуючи. Далі в'яжіть 78 виворітних петель. Таким чином, ви пров'яжете 2 зайвих ряду в задній частині лосин, тобто виконайте одноразову витачку. Потім пров'яжіть 12 рядів і виконайте ще одну одноразову витачку. Всього ви повинні зробити 9 виточок через кожні 12 рядів. В'язання з боку відрізка Ш2Т2 має бути більше на 4 см.
6
Далі виконайте припуск по лінії талії 2 см (висота відрізка Т2Т3). В'яжіть, починаючи з лицьового боку. Зробіть 63 лицьові петлі, що залишилися 93 петлі не пров'язуйте. Поверніть роботу на виворітну сторону і зв'яжіть 63 виворітні петлі. У третьому ряду в'яжіть 48 лицьових петель, у четвертому - 48 виворітних. Потім пров'яжіть в п'ятому ряду 32 лицьові, а в шостому - 32 виворітні петлі. В сьомому ряду зробіть 16 лицьових петель, в наступному - 16 виворітних. Далі, з лицьового боку, пров'яжіть 156 петель до кінця ряду. За малюнком зробіть петлі з виворітного боку.
7
Закінчіть в'язання поясом шириною 2-4 см. Пояс в'яжіть подвійний гумкою.
8
Другу половину лосин зв'яжіть також як і першу, але в дзеркальному відображенні. Виточки починайте в'язати з виворітного боку.
9
Зв'яжіть квадратну ластку. Сторона квадрата дорівнюватиме 7,5 см. При в'язанні ластовіци додайте до основної нитки просту.
10
Половинки лосин складіть лицьовими сторонами, пропарьте і зшийте трикотажним швом.
Зверніть увагу
Ноги зовсім не обов'язково повинні бути рівними, у лосин до ніг одна вимога - вони повинні бути худими. Найчастіше носять чорні тонкі лосини різної довжини з мереживним кантом, стрічкою або без усього - їх надягають взагалі під усе, крім ділового костюма.
Корисна порада
Лосіни - зручна і сучасний одяг, причому, якщо дозволяє фігура, то й вік не перешкода. Носити краще з тунікою, можна під широкий пояс на стегнах - сучасно і красиво.