Як шукати трюфелі.

Трюфелі - делікатесні гриби. Рідкісний грибник знає трюфелі, так як вони дуже добре вміють ховатися: ростуть практично повністю під землею, їх називають невидимками, так як знайти ці гриби дуже непросто. У Росії є місця, де трюфелі ростуть дуже добре, в минулому їх у великій кількості збирали селяни, вміючи вишукувати в лісі ці делікатеси. Навіть Пушкін писав про трюфелі.
Інструкція
1
Збирають трюфелі в кінці літа або на початку осені. Незважаючи на те, що гриби починають рости ще з весни, дозрівають вони досить довго. Улюблені місця для цих грибів - це різні галявини, на які потрапляє багато світла, узлісся дубового лісу. Зустрічається трюфель і в перелесье в березових гаях або навіть в осиковому лісі, але вже рідше. Майже випадково гриб може рости в ялівцевих, горіхових або вільхових заростях. Трюфельне місце можна відрізнити по тому, що земля там стає декілька сіро-попелястої, мохи і трави в цих місцях тьмяні і хирляві, хворобливі і висохлі.
2
Зазвичай трюфелі гніздяться по кілька штук. Це бульба, який мало нагадує гриб, він не має капелюшки і ніжки, звичних поглядові грибника. Більше схожий на картоплю, поверхня жовтувата або сіро-бура. Деякі види цих грибів, якщо їх розрізати, схожі на мармур. М'якоть сірувато-біла або чисто біла, у чорних трюфелів вона з часом темніє до фіолетово-чорною. Ці гриби досить незвично виглядають, але ще більше запам'ятовується їх аромат. Дуже міцний, не вивітрюється протягом довгих років, якщо висушити трюфель на сонці.
3
Рідкісний трюфель виходить на поверхню. Іноді вони виступають майже на половину з землі, але частіше ховаються під землею на відстані 5-10 см від поверхні. Глибина залягання може досягати 20 см або навіть більше. Розмір у трюфеля теж буває різний, діаметр від 2 до 10 см, або навіть більше.
4
Якщо поляна по виду «трюфельна», то варто звертати увагу на горбки землі. Під яким-небудь цілком може причаїтися один гриб, а неподалік виявиться все його сімейство. Шукають трюфелі в будь-який час доби. Якщо інші гриби збирають вранці, так як вони в цей час найбільш свіжі і міцні, то трюфелі однаково гарні в будь-який час доби, ввечері знайти їх навіть буває простіше.
5
Трюфелі дуже сильно пахнуть, і якщо людина через шар землі цього не відчуває, то тварини і комахи відчувають цілком. Часто трюфельне місце можна виявити ближче до заходу. У сонячний день жовтуваті мошки можуть роїтися над грибницею, оскільки відчувають запах. Буває також, що земля там трохи перерита: це тварини, серед яких і лосі, і зайці, ведмеді і борсуки, лисиці і білки, теж намагалися знайти делікатесний гриб.
Корисна порада
Минулого трюфелі часто шукали за допомогою домашніх тварин, які відчували цей гриб по запаху. На пошук можна натренувати собаку, але для цього потрібно мати хоча б один гриб, щоб вона могла запам'ятати запах.