Як дізнатися вартість ікони. Як дізнатися більше або менше буде с.

Як правило, в будинках віруючих православних людей присутні ікони. Не має значення, великі вони або маленькі, куплені самостійно або отримані у спадок. У кожному разі ікони - це вікно у вищий небесний світ, через яке здійснюється зв'язок з Богом. В даний час замовити церковну картину можна або безпосередньо при церкві, або в спеціальних майстернях. Але як при цьому визначити її вартість?
Інструкція
1
На вартість ікони впливає декілька факторів. По-перше, це спосіб, яким вона була виготовлена. Якщо ікона написана вручну, її вартість буде значно більше тієї ікони, що надрукована на ущільненої папері або полотні. Звичайно, останній варіант менш витратний і трудомісткий, але ікона, створена таким чином, не буде нести в собі абсолютно ніякої духової та художньої цінності. Зовсім інша справа - твори ручної роботи. Вони одухотворені і повністю просякнуті вищої божественною силою.
2
Вартість ікони залежить від її розміру. Розмір може бути самим різним: крихітним (легко вміщається на долоні), середнім (як правило, ставиться на полицях, столах і т.д.) або ж великим (займають всю стіну). Природно, що витрати на виготовлення великої ікони будуть більше, і, відповідно, її вартість буде вищою.
3
Об'єднуючи два вищеназваних фактора, можна визначити приблизну вартість церковних картин. Так, найменші іконки розміру 14х11см можуть обійтися в 500-1000 рублів (якщо вони надруковані на полотні), і 8-9 тисяч, якщо виконані автором. Найбільші ікони в першому випадку будуть оцінюватися в 2000-3000 рублів, а в другому - в 15000-18000 рублів.
4
На вартість ікони будуть впливати і використовувані матеріали. Наприклад, зображення, покриті позолотою, буде коштувати дорожче звичайних творів, намальованих фарбами. Одним словом, при підрахунку вартості виробу враховуються обраний тип деревини, застосовувана фарба і захисне покриття. Якщо ви хочете замовити ікону найкращої якості, майте на увазі, що вона обійдеться вам більш ніж в 12000-15000 рублів.
5
Крім того, ціна ікони може безпосереднім чином залежати і від складності зображених на ній образів. Так, написати преподобного виявиться простіше і швидше, ніж святителя. Це обумовлено тим, що в останнього більш багаті одягу, які вимагає від автора більш ретельної та кропіткої промальовування.
6
На вартість ікони впливає також кількість написаних образів, наявність різних прикрас, асист (штрихи, зображувані на складках одягу, крилах ангелів, пір'ї і виконані з сусального золота або срібла), гравірування та багато іншого. Якщо все це в церковній картині присутній, її вартість може перевищити позначку в 20000 рублів.
7
Не останню роль у вартості ікони грає техніка її написання, а також майстерність і авторитетність іконописця.