Як запустити процес explorer.

Процес explorer.exe відповідає за графічний інтерфейс операційної системи. Якщо він не буде запущений, в Windows не буде відображатися меню «Пуск», компоненти робочого столу і інші графічні компоненти операційної системи. Звичайно ж, цей процес запускається автоматично. Але бувають випадки, коли цього не відбувається. У цьому випадку explorer.exe потрібно запустити самостійно.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з ОС Windows.
Інструкція
1
Коли графічний інтерфейс операційної системи відключений, запускати програми можна за допомогою диспетчера задач. В операційній системі Windows ХР диспетчер задач запуститься відразу після натискання клавіш Ctrl-Shift-Esc. Якщо ви користуєтеся ОС Windows 7, то натисніть клавіші Ctrl-Alt-Del, після чого з'явиться вікно, в якому і можна вибрати диспетчер задач.
2
В диспетчері завдань натисніть по компоненту «Файл». Потім в розгорнулося меню виберіть «Нова задача». Потім введіть назву процесу explorer.exe. Після цього він повинен відразу ж запуститися. Якщо цей файл був пошкоджений, то ви отримаєте повідомлення про помилку. У ситуації якщо він зовсім буде відсутній, в папці з операційною системою взагалі нічого не станеться. У подібних випадках цей файл потрібно перевстановити.
3
Операція заміни або відновлення файлу повинна відбуватися в безпечному режимі. Також вам необхідно мати диск з дистрибутивом операційної системи. Для входу в меню вибору варіанта завантаження операційної системи при включенні комп'ютера натисніть клавішу F8. У деяких випадках можуть бути і друга клавіші F. В крайньому випадку спробуйте натискати їх по черзі. У цьому меню виберіть «Безпечний режим». Чекайте завантаження операційної системи. Після того як операційна система буде запущена, вставте в привід комп'ютера диск з дистрибутивом операційної системи.
4
За допомогою «Пуска» знайдіть на диску файл explorer.exe. Скопіюйте цей файл на будь-який розділ жорсткого диска. Потім перейменуйте його на explorer.exe. Тепер скопіюйте перейменований файл в папку Windows. Якщо у вашому випадку файл виявився пошкоджений, то перш ніж копіювати, видаліть пошкоджений файл з жорсткого диска. Якщо файл відсутній, то просто скопіюйте новий. Перезавантажте комп'ютер. Після перезавантаження все повинно працювати нормально.
Команда меню «Виконати завдання» - це, мабуть, те, що залишилося в сучасних версіях Windows від часів перших операційних систем, коли доводилося вручну запускати процеси і всі виконувані файли. Але навіть сьогодні ця практична можливість може знадобитися в найнесподіваніший момент.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб запустити процес - це скористатися командою «Виконати» з меню «Пуск». Традиційно дана команда розташовується в головному меню Windows XP. У Windows Vista аналогічну роль відіграє рядок пошуку головного меню. Щоб запустити процес з їх допомогою, введіть або назву процесу і параметри його запуску, або надрукуйте місцезнаходження та назву виконуваного файлу. Після чого натисніть Enter на клавіатурі.
2
Однак не завжди можливо запустити процес описаним способом. Приміром, під дією поширених вірусів блокується доступ до меню «Пуск». Таким чином, ви не зможете запустити процес через команду «Виконати». У такому випадку запустіть Диспетчер завдань. Для цього одночасно натисніть комбінацію клавіш Ctrl-Alt-Del. Залежно від версії Windows, встановленої на комп'ютері ви або побачите відразу вікно Диспетчера завдань, або потрапите в меню, з якого зможете запустити Диспетчер, вибравши відповідну команду.
3
Щоб запустити процес за допомогою Диспетчера завдань, зайдіть в меню «Файл». Виберіть «Нова задача (Виконати)» і в віконці, що віддалено нагадує командний рядок, введіть місце розташування і параметри запуску потрібного процесу або програми. Також можна скористатися кнопкою «Обзор», вибравши місце розташування і програму вручну. Натисніть «ОК».
4
Запущену програму або процес ви побачите в списку додатків на вкладці «Додатки», а також на вкладці «Процеси». Якщо буде потрібно завершити виконання програми і зняти процес, виділіть їх в загальному переліку і натисніть відповідні кнопки на вкладках Диспетчера завдань.