Як освітлити срібло.

Срібні вироби з часом втрачають свій колір. Спочатку тьмяніє блиск, потім сам метал стає темніше або навіть зеленіє. Запобігти зміна кольору можливо тільки теоретично - необхідно повністю виключити контакт срібного вироби з іонами сірки. Оскільки це неможливо, рано чи пізно чистки не уникнути.
Вам знадобиться
  • Сіль, сода, нашатирний спирт, перекис водню, мило.
Інструкція
1
У ювелірних магазинах вам можуть запропонувати спеціальні чистячі засоби для прикрас з цього металу. З ними чистка не займе ні багато часу, ні зусиль, зате виріб, за словами консультантів, збереже свій природний колір надовго, так як після чистки воно буде покрито невидимою захисною плівкою.
2
Однак є кілька не менш ефективних способів успішного очищення срібла на дому. Найбільш поширений з них - розчин води і 10% нашатирного спирту. Налийте в склянку води (обсяг залежить від величини виробу) і додайте кілька крапель нашатирю. Покладіть в цей розчин потемніле срібло і чекайте близько 20 хвилин. Потім дістаньте очищене виріб і промийте водою.
3
Якщо під рукою не виявилося нашатирю, приготуйте соляний розчин. Для цього в склянку води додайте 1 чайну ложку кухонної солі. Опустіть срібний виріб в цей розчин і прокип'ятіть протягом 15 хвилин. Якщо чистка не термінова, то можна обійтися без кип'ятіння. Просто залиште в соляному розчині виріб на кілька годин, потім промийте водою і насухо витріть.
4
До речі, за аналогією можна відчистити срібло і харчовою содою. Для цього розведіть в 1 літрі воді пару столових ложок соди, занурте виріб на дно і зачекайте кілька годин. Не забудьте після цього промити його чистою водою. Для посилення ефекту в соляній або содовий розчин додайте трохи 3% перекису водню або мильної води.
5
Якщо забруднення не дуже сильне, з ним цілком може впоратися мильний розчин. Приготуйте мильну воду, промийте в ній прикраса шматочком не грубою матерії, промийте і висушіть замшевого серветкою.
Корисна порада
Щоб срібні прикраси довше зберігали свій природний блиск і колір, тримайте їх подалі від кухні, лікарських препаратів та декоративної косметики.