Як підстригти йорку вушка. Як підстригати цуценяті йорка вуха.

Для йоркшікскіх тер'єрів передбачена процедура регулярної стрижки вовни на вухах. Це робиться і для того, щоб собаці не важко було тримати їх в стоячому положенні, як це передбачає стандарт породи. Стригти вуха цуценятам починають вже у віці 1-1,5 місяця.
Вам знадобиться
  • - ватяні палички;
  • - перекис водню;
  • - гострі прямі ножиці;
  • - бритвений безпечний верстат;
  • - пінцет.
Інструкція
1
Стригти вуха треба після купання собаки. Попередньо слід почистити їх ватною паличкою, змоченою в розчині перекису водню. Замість неї можна користуватися спеціальною рідиною для промивання вух у тварин, яка продається в зоомагазинах. Акуратно промокніть вологу, що потрапила у вуха під час купання, і вичистіть залишки вушних виділень. Витріть вухо інший, сухий паличкою.
2
Видаліть зайве волосся з слухового проходу. Їх можна вищипнути пальцями, а краще - пінцетом. Волосся можна злегка присипати спеціальної вушної пудрою для собак, щоб вони не ковзали в пальцях, і вискубувати їх було легше.
3
Волосся з внутрішньої сторони вух вистригають у формі трикутника, спрямованого вершиною вниз. Із зовнішнього - у формі ромба, щоб зберегти гарні вичіски на вухах і зменшити їх вагу для правильного постава. Під час стрижки собаки зручніше сісти на підлозі, а не стригти її на столі, щоб щеня не звалився з висоти.
4
Візьміть вухо за кінчик і відчісуйте довгу шерсть, щоб вона не заважала. Можна для її фіксації скористатися шпильками для волосся. Стисніть вухо між великим і вказівним пальцем і гострими ножицями зістрижіть шерсть по краю вуха від його кінчика на 1/3 довжини вуха. Межу між ним і шерстю добре видно на просвіт. Очоси, що залишилися нижче, не чіпайте.
5
Зігніть вухо собаки з внутрішньої сторони назад на 1/3 і по згину ножицями з гострими кінчиками вистриг кромку - кордон стрижки. Повторіть операцію на другому вусі. Потім таку ж кордон вистриг на зовнішній стороні вушного полотна, вона повинна бути у формі латинської букви V, щоб разом з крайкою вуха утворити форму ромба.
6
Візьміть безпечну бритву і почніть збривати шерсть від кінчика вуха в напрямку її зростання, до кромки. Можете попередньо злегка підстригти її ножицями, а вирівняти - вже бритвеним верстатом.
Корисна порада
Стригти вуха йоркшіркскому тер'єрові потрібно раз на два тижні. Якщо він не буде боятися, то можна користуватися не бритвеним верстатом, а спеціальної електричної машинкою для стрижки собачої шерсті - тримерами.