Як понизити частоту пам'яті.

Зниження частоти оперативної пам'яті потрібно досить в рідкісних випадках, наприклад, якщо ви розігнали процесор. Також зниження частоти пам'яті може знадобитися, якщо ви певний період не збираєтеся сильно завантажувати комп'ютер, а наприклад, будете його використовувати тільки для відвідування інтернет-сторінок. Тоді пониження частоти процесора і пам'яті значно знизить температуру компонентів і рівень шуму вентиляторів.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з ОС Windows.
Інструкція
1
Дуже часто понизити частоту роботи оперативної пам'яті можна тільки лише використовуючи BIOS. Нижчеподаний спосіб, швидше за все, не підійде для деяких моделей ноутбуків. Також він може не підійти для власників комп'ютерів з застарілим BIOS. Багато залежить від моделі вашої материнської плати. На деяких з них ручне регулювання частоти оперативної пам'яті попросту заблокована.
2
Увімкніть комп'ютер. Відразу після натискання кнопки включення живлення натисніть на клавіатурі кнопку Del. Замість звичної для вас завантаження операційної системи ви потрапите в меню BIOS. Здійснювати управління в цьому меню потрібно за допомогою стрілочок на клавіатурі, так як управління мишкою буде недоступно.
3
В основному BIOS-меню виберіть вкладку Advanced, після чого у виниклому меню - CPU Configuration. Далі клікніть по параметру під назвою Memory Controller. Після цього пройдіть на Memory Configuration. Потім вам необхідно вибрати параметр Memory Frequeng. У списку можливих варіантів для цього параметра виберіть Manual.
4
Тепер в поточному вікні буде ще один доступний параметр Frequeny. Виберіть його. З'явиться список доступних частот. Виберіть доступною частоту нижче поточної, на якій працюватиме пам'ять. Тепер пройдіть в основне меню. Вийдіть з BIOS. Коли ви натиснете Exit, з'явиться вікно із запитом збереження налаштувань. Виберіть параметр Save. Комп'ютер перезавантажиться, і пам'ять буде працювати на зниженій частоті.
5
Якщо після зниження частоти пам'яті виникли проблеми, то рекомендується відновити стандартні частоти. Для цього в рядку Memory Frequeng встановіть значення Auto. Після перезавантаження настройки будуть відновлені. Також часто якщо система не зможе працювати на заданій вами частоті, вона попросту відновить налаштування роботи пам'яті за замовчуванням.