Як виховати волю у дітей.

Як розвивається воля людини, а також з якого віку можна виховувати вольові якості у малюка? Це питання є дуже важливим для кожного, хто має дітей, а також хто хоче виростити їх сміливими, стійкими і витриманими людьми. В свою чергу, воля - це не вроджена якість людини. Дитина не народжується з уже готовою сильною або слабкою волею, вона не може передаватися у спадок. Така якість формується в процесі виховання малюка.
Інструкція
1
Якщо дитина завжди оточений надмірною опікою дорослих, а також йому не доводиться прикладати ніяких зусиль у досягненні бажаного, то навряд чи з такої дитини виросте людина, що володіє стійкими твердженнями і твердим характером.
2
Іноді батьки кажуть: "Ну, чого ще можна чекати від трирічної дитини? Адже він ще зовсім малий і нічого не розуміє. Ось коли він підросте, тоді й будемо питати" .Проте це неправильне судження. Вимагати від малюка, звичайно, тільки в межах його можливостей, потрібно з самого раннього віку, починаючи з того моменту, коли малятко починає розуміти мову, звернену до нього, і сам оволодіває нею.
3
При цьому зріла воля - це вельми зріле якість. Природно, в цьому випадку не можна говорити про волю зовсім ще маленької дитини в розумінні, яке вкладається в значення зрілої волі у дорослої людини. Однак можна говорити про зачатки проявів волі навіть у маленьких дітей. Такі зачатки виражаються: - в наявності у дитини певного прагнення до досягнення мети; - у збереженні даної мети, незважаючи на відстрочку або відволікаючі моменти; - у здатності до відстрочення або затримці свого бажання, тобто наявності терпіння; - у здатності долати своє небажання заради досягнення мети.
4
Для того щоб розвивати ці задатки, необхідно у вихованні дитини твердо дотримуватися певних правил. В першу чергу повинен бути встановлений певний режим дня і розпорядок для того, щоб дитина точно знав, як, коли і що він повинен робити: вставати, гуляти, їсти, лягати спати, мити руки перед їжею, перед сном прибирати іграшки. Все це привчає малюка до акуратності і цим самим сприяє розвитку вольових рис його характеру.
5
Дорослим слід завжди бути дуже чесними з дитиною, тобто завжди тримати своє слово. Адже часто так буває: щоб утішити малюка, йому обіцяють багато чого - і іграшки купити, і в телефон пограти, і на гойдалках покатати. В цьому випадку дитина перестає плакати або вередувати, але очікує обіцяного. Дорослі ж відразу забувають про власний обіцянку і часом не виконують його. У результаті дитина звикає не вірити обіцянкам батьків. А також сам привчається легко давати певні обіцянки, а згодом не виконувати їх. При цьому у нього не виховується відповідальність за свої слова. А навпаки, починає розвиватися безвідповідальність і безвольність.
6
Поступово виховуйте в дитині уменье опановувати власними бажаннями, почуттями, привчайте його стримуватися, перемагати своє почуття страху, болю, а також образи. Все це зміцнює і тренує його волю.