Як лікувати грошове дерево. на листках грошового дерева коричневі плями.

Грошове дерево - рослина сімейства толстянкових, яке дуже популярно в нашій країні. Воно невибагливо, красиво і навіть вважається деревом щастя. Згідно з китайським вченням фен-шуй, це рослина приносить фінансове благополуччя, залучаючи в дім гроші. Крім того, листя цього дерева мають лікувальні властивості. Тому якщо толстянка почала боліти, чахнути і в'янути, це викликає тривогу і побоювання. Але правильно доглядаючи за нею, можна швидко повернути її до життя.
Інструкція
1
Грошове дерево вважається одним з найвибагливіших, його не обов'язково обприскувати і не потрібно часто поливати. Влітку рекомендується виробляти полив раз на день або в два дня, при цьому потрібно стежити, щоб коріння не почали гнити, взимку ж полив скорочують до мінімуму. Іноді причиною хвороби грошового дерева є саме частий полив - надлишок вологи згубний для цієї рослини. Відбувається загнивання всієї кореневої системи, від чого починає гнити підставу стовбура. Ця стадія особливо небезпечна.
2
Якщо ви помітили ознаки загнивання (стали обм'якати листя, на них з'явилися вологі коричневі плями), припиніть полив дерева. Спробуйте витягнути його акуратно з горщика, знявши по максимуму землю. Ображати все підгнилі коріння і залиште дерево з невеликою кількістю землі на коренях сохнути. Коли вся земля висохне, посадіть його назад і поливайте рідше. Перед поливом перевіряйте сухість землі. Для цього опустіть палець в землю - якщо земля вже просохла на глибину однієї фаланги пальця, то можна його трохи полити. Недолік поливу призводить до появи коричневих сухих плям на листках.
3
Якщо грошове дерево захворіло, можливо, йому потрібно підживлення. Це особливо важливо, якщо велика рослина росте в маленькому горщику, так як у нього швидко виснажується субстрат. Використовуйте комплексні універсальні добрива, добре розчинні у воді, підгодовуйте рослина раз на місяць. Пересадите дерево в більш просторий горщик, якщо йому тісно.
4
Грошове дерево не любить протягів, тому обережно провітрюйте приміщення взимку. Переконайтеся, що рослина не стоїть на протязі, так як в цьому може полягати причина хвороби. Якщо у дерева сохнуть і обпадають листя, поставте його в безвітряної місце, але обов'язково провітрюйте приміщення. Низькі температури толстянка переносить добре.
5
Причиною захворювання грошового дерева можуть стати борошнисті червеці, що вражають листя рослини. Змочіть в медичному спирті ватку і протріть їй листя. Можна купити спеціальний інсектицидний препарат і так же протерти листя, щоб видалити паразитів. Взагалі частіше протирайте листя рослини від пилу, але не обприскуйте.
6
Можливо, толстянка не вистачає світла, який вона дуже любить круглий рік. Поставте горщик на підвіконня, але притените трохи дерево, щоб прямі сонячні промені не спалили його.
Корисна порада
Чи не поливайте грошове дерево дуже холодною водою, через це воно може скинути листя.