Як лікувати дратівливість.

Дратівливість - це емоційний стан, коли людина буквально закипає, розуміючи, що дійсність відрізняється від його уявлень. Часом вона переросте в злобу, нелюбов, а часом навіть в ненависть і бажання знищити. Звичайно, дратівливість негативно впливає на здоров'я людини. Тому дуже важливо навчитися тримати себе в руках і пригнічувати такий емоційний стан.
Інструкція
1
Розкажіть близькій людині про свої тривоги, але врахуйте, що співрозмовник повинен бути розважливим і який вміє слухати. Мета цієї розмови зовсім не полягає в отриманні порад, рекомендацій, основне завдання - відчути турботу, переживання, тобто ви повинні «вилити душу» і відчути підтримку.
2
Подумайте і проаналізуйте всі фактори, які викликають роздратування. Тільки після того, як ви зрозумієте і усвідомите їх, ви поборіть це емоційний стан. Подивіться навколо: життя кипить, і якщо ви будете виходити з себе, то перестанете помічати тих яскравих фарб, в які «забарвлене» все навколо.
3
Постарайтеся на час забути про неприємності, викиньте ці думки з голови. Для цього поїдьте з друзями або сім'єю на природу, сходіть в кафе. І ні в якому разі не падайте духом. Пам'ятайте, що життя продовжується, тому не варто «вішати» ніс і «опускати» руки.
4
Зрозумійте, що не повинно все бути ідеальним, в тому числі і ваше життя. Не впадайте у відчай, якщо у вас щось не виходить. Якщо це стосується роботи, то намагайтеся брати в завдання тільки те, в чому ви дійсно розбираєтеся.
5
Якщо ви відчуваєте гнів, роздратування, які ось-ось «вийдуть» назовні, візьміть паузу. Порахуйте до десяти, при цьому рівномірно подихайте. Як би це не було складно - посміхніться, подумайте про хороше.
6
Навчіться поважати інших людей, прислухатися до їхньої думки. Будьте самокритичні, але в міру, в іншому випадку можна понизити свою самооцінку. Зрозумійте, що погляди інших можуть різко відрізнятися від ваших, не варто через це дратуватися. Будьте розумним і розважливим людиною.
7
Не вимагайте багато від оточуючих вас людей, зрозумійте, що крик і гнів не допоможуть змінити ваше оточення, мало того, ви налаштуєте їх проти себе.
8
Іноді в боротьбі з дратівливістю можуть допомогти фізичні навантаження, стомлення зведе гнів на «ні». Також ви можете прийняти ванну з декількома краплями валеріани. Це допоможе розслабитися і привести свої думки в порядок.
9
Ну а якщо ви не в силах впоратися з дратівливістю самостійно - зверніться за допомогою до психолога.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-BUhEjL-gTw