Як клеїти вінілові шпалери.

Вінілові шпалери в даний час користуються великим попитом. Секрет їх популярності в довговічності, зносостійкості, а також у різноманітті видів. Такі шпалери ідеально підходять для кухні, коридору, можуть застосовуватися навіть у ванних кімнатах.
Вам знадобиться
  • - ємність для води і клею;
  • - велика губка;
  • - лоток і валик;
  • - схил;
  • - рулетка;
  • - кутник;
  • - щітка з короткою щетиною;
  • - ножиці;
  • - металевий шпатель;
  • - ніж.
Інструкція
1
Нанесіть на підготовлені стіни грунтовку. Рекомендується використовувати спеціальний грунт, призначений для підготовки стін до обклеювання. Завдяки цьому вінілові шпалери будуть краще клеїтися до поверхні. Коли грунтовка висохне, на стіні по схилу слід окреслити вертикальну лінію, яка буде орієнтиром для наклеювання першої смуги шпалер.
2
Розріжте шпалери на смуги, залишаючи по довжині 10-сантиметровий припуск. За допомогою валика намажте ділянку стіни під першу смугу і полотно шпалер клеєм і зачекайте кілька хвилин. Слідкуйте за тим, щоб клей не потрапив на зовнішню сторону. Обов'язково використовуйте клей, призначений тільки для вінілових шпалер.
3
Притисніть верхній край полотна до стелі і простягніть його вниз. Після цього, використовуючи щітку з короткою щетиною, розгладьте шпалери від центру до краю полотна і зверху вниз, залишивши внизу пару сантиметрів для підрізування. Якщо при розгладженні виступить клей, видаліть його чистою ганчіркою.
4
Приклеївши кілька смуг, переконайтеся, що на шпалерах не утворилися повітряні бульбашки. Якщо ж такі є, проткніть їх голкою, а коли повітря вийде, притисніть це місце до стіни, щоб приклеїти шпалери.
Зверніть увагу
Краще починати обклеювання від вікна, що дозволить зробити шви і стики менш помітними. Слідкуйте за тим, щоб перше полотно шпалер лягло вертикально, інакше можуть з'явитися нерівності і в кінцевому результаті шпалери будуть наклеєні криво.
Корисна порада
Перед початком роботи потрібно обов'язково знеструмити кімнату або ж працювати поблизу розеток в гумових рукавичках. Після закінчення обклеювання не поспішайте відкривати вікна в кімнаті, дайте шпалерам трохи підсохнути. За батареями шпалери годі й клеїти, а просто пофарбувати цю ділянку фарбою під колір шпалер.
Стики потрібно клеїти в залежності від виду шпалер. Якщо зробити щось неправильно, після повного висихання клею, можуть бути непередбачені результати. Полотна дещо змінюють свій розмір і можуть бути щілини або дуже помітні шви. Щоб цього уникнути, потрібно попередньо з'ясувати, з якого матеріалу зроблені шпалери, купити відповідний клей і вже потім приступати до наклеювання.
Інструкція
1
Паперові шпалери клейте внахлест приблизно на 5 мм. Розкочуйте полотно шпалер на підлозі і змащуйте клеєм, потім рівно прикладайте до стіни і розгладжуйте. З паперовими видами шпалер виникає багато проблем під час наклеювання, вони не дуже хорошої якості, тому й коштують в рази дешевше. Якщо ви завдасте клей на полотно і трохи забудете, коли почнете прикладати його до стіни, він може деформуватися. Намагайтеся клеїти обережно та виконуйте рекомендації, які є в прикладеної до рулону інструкції.
2
Вінілово-бамбукові шпалери володіють середньою якістю і прийнятною ціною. Наклеювати їх можна навіть у дитячій кімнаті, так як вони не володіють токсичність. По міцності вони перевершують паперові, але вініловим все ж поступаються. Клейте полотна шпалер внахлест приблизно в 1-2 мм. Якщо ви наносите клей безпосередньо на стіну, можете клеїти встик. Винилово-бамбукові шпалери можна піддавати фарбуванню водоемульсійною фарбою.
3
Вінілові шпалери клеїти найпростіше. Їх потрібно наклеювати встик не полишаючи зайвого місця між полотнами. Використовуйте спеціальний клей, так як цей матеріал досить важкий. Є ще один нюанс - клей потрібно наносити на стіну, а не на шпалери. Процес наклеювання шпалер займе зовсім небагато часу. Вони не рвуться, не розтягуються, добре лягають на стіну, але довго висихають. Слідкуйте, щоб не було протягів в кімнаті, якщо ви не хочете виявити всі праці на підлозі у вигляді відпалих шпалер.
Зверніть увагу
Полотна можуть бути наклеєні встик або внахлест, залежно від типу шпалер і від стіни. Клеїти шпалери починають від вікна і закінчують біля дверей. В даному відео шпалери клеяться встик. Дуже важливо простежити при наклеюванні першої смуги шпалер, щоб вона була вертикальна. Не потрібно рівняти шпалери по кутку кімнати або одвірка. Ці орієнтири рідко бувають строго вертикальними навіть у будинках якісної споруди.
Корисна порада
Якщо ви думаєте як правильно клеїти шпалери встик, то пам'ятайте, що для того щоб виконати такого роду роботи, як і в будь-якому іншому випадку, необхідно підготувати поверхню, яку ви збираєтеся обклеювати до початку робіт. Як клеїти шпалери встик. Для початку відібраний рулонний матеріал точно розмічається і розрізається з дотриманням висоти і ширини кожного окремого полотнища, при цьому дуже важливо, щоб розрізання полотнищ проводилася рівно і якісно.