Як класти лінолеум.

Укладання лінолеуму своїми руками дуже проста за технологією. Цей вид підлогового покриття найбільш економічний і практичний для обробки підлоги. Настил лінолеуму не доставляє особливого клопоту і займає зовсім небагато часу.
Вам знадобиться
  • Лінолеум, спеціальний клей, грунтовка, шпатель, канцелярський ніж, плінтуса, клей для холодної зварювання.
Інструкція
1
Дуже важливим моментом при укладанні лінолеуму є чистий і рівну підлогу. Адже не дуже красиво виглядатиме горбистий підлогу, тому необхідно заздалегідь подбати про його якість та стан.
2
Перед тим, як починати настил лінолеуму, потрібно прогрунтувати основу. Якщо виворітна сторона лінолеуму не має ворсу, то її теж необхідно прогрунтувати. Потім, потрібно дати час просохнути. Далі розстеляємо лінолеум на підлозі і даємо час, щоб він розправився. Після того, як він прийшов в рівне стан, його потрібно обрізати по всьому периметру, за допомогою канцелярського ножа.
3
Далі, необхідно відігнути частину лінолеуму від стіни і намазати його підставу клеєм, за допомогою зубчастого шпателя. Потім лінолеум потрібно опустити на підлогу і пропрасувати в напрямку стіни, виганяючи все бульбашки. Після цього, такі ж дії виконуються за лінолеумом на іншій стороні приміщення.
4
Щоб настил лінолеуму був більш якісним, потрібно ретельно закласти стики між рулонами. Для цього використовується спеціальний клей для холодної зварювання. На стик між полотнищами лінолеуму потрібно наклеїти малярний скотч, на попередньо очищену поверхню. Після цього канцелярським ножем прорізається лінія по шву лінолеуму, і клей наноситься на шов. Через півгодини, можна скотч зняти.
5
Як тільки лінолеум настелен, залишається тільки облагородити його зовнішній вигляд - помити і закріпити плінтуса по низу стіни.
Корисна порада
Якщо лінолеум надалі планується поміняти на інше підлогове покриття, то використовувати клей при укладанні не варто. Для рівного настилу лінолеуму, важливо стежити за станом поверхні підлоги - вона повинна бути рівною і чистою.
Практично у всіх багатоповерхових будинках будівельники укладають лінолеум прямо на бетонний пол. Якість укладання лінолеум а безпосередньо залежить від якості цементного пол а під ним. Як же правильно пол ожити лінолеум на бетонний пол?
Інструкція
1
Для приведення в порядок пол а з цементного розчину, потрібно для початку замести його. На пол у не повинно бути сміття та цементного пилу. Після цього за допомогою довгої рівною рейки перевірте, рівна поверхня пол а. Якщо необхідно, потрібно збити зайвий шар цементного розчину за допомогою звичайного зубила або за пол нитка западини розчином цементу і піску, які беруть у співвідношенні 1: 3. Після того, як ви пол ністю вирівняли поверхню пол а, можна займатися укладанням нового лінолеум а. Іноді люди укладають спочатку старий, а поверх нього новий лінолеум .
2
Далі можна йти в магазин і купувати лінолеум . Він повинен обов'язково відлежатися деякий час вдома. Після цього його можна розкроювати і настилати на пол. При розкрої лінолеум а обов'язково враховуйте рас пол Ожен пол Отен в приміщенні. Якщо лінолеум мраморновідний або одноколірний, то потрібно його укладати по напряму світла. Таким чином, він буде рас пол агаться перпендикулярно зовнішнім стінам. Саме таке укладання дозволяє найкраще приховувати шви. Пол стає ніби монолітним. Якщо ж ви вирішили укласти на пол лінолеум , який має малюнок, то його шматки потрібно рас пол агать в поздовжньому напрямку кімнати. Вони повинні знаходитися паралельно зовнішнім стінам з обов'язковим строгим збігом малюнка.
3
В даний час в будівельних магазинах можна вибрати лінолеум , який має різну ширину і довжину. У продаж надходить лінолеум різної ширини. Якщо ви маєте кімнату невеликих розмірів, то краще всього просто укласти на пол цілий шматок лінолеум а. Тим самим пол буде без стиків. Якщо ж кімната має велику площу, а знайти лінолеум потрібної ширини просто неможливо, то потрібно складати декілька шматків. Однак стики не повинні бути по центру кімнати. По центру кімнати, тобто по її осі симетрії, укладаємо цілу пол осу - від стіни до стіни, а на решту з боків дві невеликі ділянки, що не закритих лінолеум ом, з такий же точно пол оси викроюємо два вузьких пол отна таким чином, щоб малюнок на стиках пол Отен пол ністю збігся .
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=KS4uMW-1oZU