Як відновити кислотний акумулятор. этилендиаминтетрауксуснокислого натрію.

Для відновлення ємності свинцево-кислотного автомобільного акумулятора існує два поширених способу. Перший спосіб полягає в багаторазовій зарядці протягом тривалого часу. Другий відрізняється швидкістю виконання.
Вам знадобиться
  • - зарядний пристрій;
  • - аміачний розчин трилону Б.
Інструкція
1
Суть першого способу - багаторазова зарядка акумулятора малим струмом з перервами між циклами зарядки. Під час першого і останнього циклу напруга на клемах акумулятора зростає і ефект від підзарядки падає. В перерві між циклами зарядки вирівнюються електродні потенціали пластин, розподіляється щільність електроліту і знімається напруга АКБ. В процесі такого способу зарядки щільність електроліту підвищується, і ємність акумулятора збільшується.
2
Для виконання циклічної зарядки, підключіть до акумулятора зарядний пристрій. Встановіть силу зарядного струму, рівну 4-6% від номінальної ємності АКБ. Тривалість кожного циклу заряду повинна бути 6-8 годин. Тривалість перерви між циклами заряду 8-16 годин. Кількість циклів заряду 4-6. Коли щільність електроліту досягне нормального значення для даного типу акумулятора, а напруга на кожній секції досягне 2,5-2,7 В, припиніть заряд.
3
Другий спосіб використовуйте при необхідності відновити ємність акумулятора за короткий час (менше 2 годин). Виряджену АКБ попередньо зарядите будь-яким способом. Після завершення процесу злийте весь електроліт і промийте батарею дистильованою водою 2-3 рази. Потім залийте аміачний розчин трилону Б (этилендиаминтетрауксуснокислого натрію), що складається з 2% трилону Б та 5% аміаку. Витримайте розчин в батареї протягом години.
4
Зазначений розчин проведе ДЕСУЛЬФАТАЦІЯ пластин АКБ. При цьому буде виділятися газ з появою бризок на поверхні розчину. При завершенні процесу газовиділення припиниться. Якщо пластини сильно Сульфатовані, повторіть обробку. Після завершення обробки злийте розчин, промийте батарею дистильованою водою 2-3 рази і заповніть електролітом з нормальною щільністю. Проведіть зарядку акумулятора згідно з рекомендаціями в паспорті до його номінальної ємності.
5
Аміачний розчин трилону Б придбайте в автомагазині або замовте в хімічній лабораторії. Зберігайте його в темному місці в герметичній ємності.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=kJ78g_walkM
Зверніть увагу
Гази, що виділяються в процесі десульфатаціі шкідливі для здоров'я. Тому виконуйте роботи на відкритому повітрі або в приміщенні з активною вентиляцією. Уникайте вдихання газів,