Як вибрати побутовий фільтр.

Людина повинна вживати в добу мінімум два літри води. Якщо ж помножити цю цифру на кількість людей у сім'ї, можна отримати кількість води, яка щодня має бути в домі. Всім відомо, що склад водопровідної води далекий від ідеалу, і використовувати її в якості пиття небезпечно. Необхідно вибирати побутовий фільтр, щоб постійно був доступ до очищеної, хорошою воді.
Інструкція
1
Універсальних фільтрів не існує. Різні пристрої даного виду призначені для різних забруднень, різного об'єму води, використовують індивідуальні способи очищення. Вибирати фільтр для будинку необхідно за певними критеріями. В першу чергу це хімічний склад водопровідної води. Перед тим як купити фільтр для води, потрібно визначити, які компоненти підлягають очищенню. Зробіть хімічний аналіз води, замовивши таку послугу в спеціалізованих компаніях, або скористайтеся інформацією про склад і якість води вашого району міста.
2
Визначте, яка якість очистки води вам потрібно. Можна просто зменшити вміст у воді деяких компонентів, а можна провести максимальну ступінь очищення. Ступінь очищення залежить від наявних в фільтрі ступенів, які вода проходить при фільтрації. Проточні системи мають від трьох до восьми ступенів, глечики - тільки один ступінь. Чим більше кількість шарів фільтрації, ніж якісніше вода.
3
Визначте кількість води, яке вам необхідно щодня. Для цього помножте 2,5-3 літра на число проживаючих в будинку людей. Бажано підбирати фільтр не на отриману кількість, а з триразовим запасом, оскільки потреба у воді може бути нерівномірною. Для одного-двох чоловік досить фільтра-глечика, в якому вода очищається, переливаючись з верхньої ємності в нижню через шар сорбенту. Для невеликої кількості людей можна також встановити насадку на кран, її набагато простіше використовувати, але продуктивність такого фільтра, як і глечика, мала. Для великих сімей рекомендується встановлювати стаціонарні водоочищувачі, очищаючі методом зворотного осмосу. Вони вбудовуються в водопровід, а окремий кран виводиться в раковину.
4
Популярними марками фільтрів глеків є «Бар'єр», «Аквафор» і Brita. Виробники випускають також окремі касети для фільтра, що мають різні функції. Наприклад, на побутові фільтри «Бар'єр» можна встановити касети «Фтор +», «Залізо», «Жорсткість» і «Стандарт». Тут стане в нагоді знання хімічного складу води.
5
Визначте грошові витрати на фільтр. В цей пункт включається не тільки вартість самого обладнання, але і вартість експлуатації. Пам'ятайте, що необхідно регулярно замінювати картриджі або касети в фільтрах, проводити сервіс, міняти запчастини та реагенти. Проточні фільтри з декількома ступенями очищення дорожче, ніж фільтри-глечики чи насадки на кран. Обчисліть, у що вам буде обходитися літр води при тій чи іншій системі очистки та на підставі ваших фінансових можливостей зробіть висновок.
Корисна порада
Обов'язково вчасно замінюйте витратні матеріали фільтра, інакше він може з часом почати не тільки не очищати, а й забруднювати воду.