Як вибирають відеокамери професіонали зйомки.

Навіть якщо ваш телефон або цифровий фотоапарат здатний знімати відеоролики, спеціалізована відеокамера впорається з цим краще. Але попередньо таку камеру необхідно грамотно вибрати.
Інструкція
1
Якщо у вашому комп'ютері є ТВ-тюнер або просто плата відеозахоплення, подумайте про придбання аналогової відеокамери стандарту VHS-C, Video-8 або Hi8. Вони обладнані дуже хорошими об'єктивами зі значною світлосилою. Такі апарати більше не випускаються, але можуть бути придбані на інтернет-аукціоні за дуже низькими цінами. Обов'язково запитайте продавця, не зношені чи у камери обертові відеоголоівки. Якщо вона - стандарту VHS-C, вимагайте наявності в комплекті перехідника для відеомагнітофона (за умови, що він у вас є) - це сповільнить подальший знос головок камери.
2
За відсутності в комп'ютері плати видеоввода обмежте свій вибір тільки цифровими моделями, оскільки зберігати записи безпосередньо на носіях, з якими працює камера, не тільки накладно, а й незручно. Дуже зручні апарати, що знімають на DVD-диски. Вони можуть працювати в тому числі і з перезаписуваними дисками, що дозволяє після перезапису інформації в комп'ютер використовувати носій знову. Але пам'ятайте, що випадкове аварійне вимкнення камери може зіпсувати диск. Щоб прочитати запис на комп'ютері, на якому не можна запустити програмне забезпечення з комплекту поставки апарату (наприклад, працює під управлінням операційної системи Linux), доведеться виконати засобами камери операцію фіналізації. Після цього додати що-небудь на диск неможливо, поки він не буде стертий (якщо він перезаписуваний), зате прочитати його можна на чому завгодно (комп'ютері, побутовому DVD-плеєрі).
3
Камери форматів MiniDV і Digital8 здійснюють запис в цифровому вигляді на спеціальні касети. Апарати другого формату здатні здійснювати читання касет аналогових форматів Video-8 і Hi8, а також здійснювати їх оцифровку. Більшість таких камер не тільки несумісне з Linux, але і вимагає наявність у машини малопоширені інтерфейсу FireWire.
4
Дуже цікаві камери, які здійснюють запис знятого матеріалу на карту пам'яті або вбудований жорсткий диск. Вони випускаються великим числом компаній, від іменитих до маловідомих китайських. Є серед них і такі, які замість інтерфейсу FireWire використовують звичайний USB, а деякі з них навіть сумісні з Linux принаймні при використанні кардридера.
5
Пам'ятайте, що будь відеокамери прихованого носіння, замасковані, скажімо, під авторучки, заборонені чинним законодавством.