Як вибрати волоські горіхи.

Волоський горіх - один з найкорисніших для організму. Рекомендується з'їдати кілька горіхів щодня в якості джерела вітамінів і мінералів. У волоських горіхах містяться залізо, мідь, кобальт, ненасичені жирні кислоти, білок, більше двох десятків незамінних амінокислот, вітаміни групи В, вітаміни C і PP та чимало інших корисних речовин.
Вам знадобиться
  • - волоські горіхи;
  • - ємності з щільно прилеглими кришками для зберігання.
Інструкція
1
Купуючи волоські горіхи, поцікавтеся, що за сорт перед вами. Кращими сортами вважаються «Гіссарський», «Ідеал», «Тонкоскорлупний», «Батьківщина» і «Узбецький швидкоплідний».
2
Дізнайтеся і рік врожаю горіхів. У волоських горіхах багато жирів, які при високій температурі і під час перебування на повітрі можуть надати ядрам прогірклий смак. Зберігати горіхи тривалий час складно. У мішках або ящиках вони можуть лежати, не втрачаючи смакових якостей, лише до кінця зими.
3
Купуючи волоські горіхи на ринку, опустіть руку в мішок з ними. Не варто брати вологі або прохолодні. Нерідко недобросовісні продавці додають для ваги воду. Змочені таким чином горіхи швидко псуються.
4
Волоський горіх, поки він росте на дереві, оточений навколоплідної шкіркою. Вона висихає і тріскається, якщо горіх дозрів. Купуючи волоські горіхи, зверніть увагу, чи є на шкаралупі залишки зеленої оболонки. У цьому випадку горіхи, особливо якщо вони невеликого розміру, вважаються ще незрілим.
5
Вибирайте великі горіхи з тонкою (не більше півтора міліметрів) шкаралупою. Краще купувати подовжені плоди, адже у круглих горіхів зазвичай більш товста шкаралупа, а значить, менше ядро.
6
Легкі по вазі горіхи - найчастіше зіпсовані або порожні. У шкаралупі горіхів не повинно бути тріщин і дірочок.
7
У волоського горіха з гладкою шкаралупою всередині мало перегородок. Якщо є можливість розколоти плід на пробу, то майте на увазі, що самі смачні й корисні ядра - покриті світлою плівкою із золотистим відтінком.
8
Якісні волоські горіхи при бажанні можна розкрити, здушивши пальцями. Ядра волоських горіхів повинні бути щільними і пружними. Вони розламуються з тонким хрестом. Однак дуже крихкі, як ніби паперові волоські горіхи брати не слід: вони швидко пліснявіють при зберіганні.
9
При покупці чищених горіхів вибирайте хрусткі і об'ємні. Горіхи не повинні бути млявими і зморщеними.
Зверніть увагу
Чим світліше забарвлення волоських горіхів, тим менше вони будуть гірчити.
Корисна порада
У домашніх умовах волоські горіхи краще зберігати в жерстяних, скляних або глиняних ємностях з щільно закриваються кришками.