Як відновити прострочені права. заміна водійського посвідчення перездача.

Простроченим водійське посвідчення вважається, якщо з моменту його видачі пройшло більше 10 років. Обміняти його можна після закінчення терміну дії. При цьому неважливо, скільки часу пройшло з моменту закінчення терміну.
Вам знадобиться
  • - необхідні документи;
  • - гроші на сплату держмита.
Інструкція
1
Зберіть необхідні документи: - заяву на обмін прав (бланк РЕО візьміть у чергового по відділу ГИБДД); - паспорт; - медичну довідку (вона має термін дії 3 роки, тому годиться стара, з не закінченим терміном; - прострочене водійське посвідчення; - документ про проходження навчання водінню (цей документ необов'язковий, якщо навчання проходило в тому ж місті, що й обмін прав).
2
Також зробіть одну кольорову фотографію розміром 3х4 або чорно-білу на матовому папері з куточком на правій руці. Не забудьте про квитанцію про оплату держмита за формою № ПД-4, оплатіть її в Ощадбанку. У деяких відділеннях Ощадбанку пропонуються вже заповнені бланки з реквізитами РЕО, але не у всіх. Тому перепишіть реквізити в самому РЕО у чергового інспектора.
3
Якщо змінювалася прізвище, зберіть всі документи, що посвідчують цей факт. Наприклад, якщо прізвище змінювалася при укладенні шлюбу, візьміть свідоцтво про шлюб. Тимчасовий дозвіл на керування (за наявності). Обмінюючи права, цей дозвіл необхідно здати. На всі документи зробіть ксерокопії.
4
В прийомні години подайте документи до територіального органу ГИБДД за місцем реєстрації або фактичного проживання. Черги величезні, тому запасіться терпінням. При наявності знайомих, які можуть прискорити процедуру, зверніться до них. З моменту здачі документів (і прав в тому числі) і до моменту видачі нових прав керувати автомобілем буде неможливо. Тому постарайтеся здати документи в першій половині дня, щоб у другий отримати нові права.
5
При заміні водійського посвідчення перездавати теоретичний або практичний іспити не потрібно. Незалежно від того, наскільки воно прострочено і скільки насправді ви не керували автомобілем, штраф за обмін простроченого посвідчення не передбачений. Але при управлінні транспортним засобом з простроченими правами (хоча б на день) інспектор складе протокол і накладе адміністративне покарання (штраф).
6
Якщо в ГИБДД будуть вимагати які-небудь додаткові документи, просите письмову відмову у видачі посвідчення водія із зазначенням причин. З цією відмовою зверніться в прокуратуру. Недобросовісний співробітник отримає стягнення, а права зобов'яжуть видати.
Корисна порада
При бажанні почати керування автомобілем після тривалої перерви ознайомтеся з правилами дорожнього руху, які змінюються мало не щороку.