Як вирощувати хрін.

Хрін - невибаглива рослина. Шкідники нападають на гострий хрін рідко, найчастіше тільки в жарку погоду. Хрін може рости на будь-яких грунтах, проте найчастіше це рослина віддає перевагу родючі вологі суглинки.
Вам знадобиться
  • - мотика;
  • - горщики різного об'єму;
  • - добрива.
Інструкція
1
У хрону немає насіння, тому його розмножують вегетативно. На розгалуженому товстому корені хрону є сплячі бруньки. Після прибирання хрону залишилися в грунті частинки коренів скоро проростають. Можна садити нарізані з тонкого однорічного кореня живці. Їх висадка може проводитися майже цілий рік - навесні, влітку і ранньої осені (щоб вони встигли вкоренитися і прорости до настання холодної пори року). Живці хрону треба садити похило. В городах застосовуються і верхівкові нирки кореня. Їх можна зрізати, просушити і посадити в горщик з легким субстратом. Корінці і паростки розвинуться швидко; скоро юні рослини можна буде пересаджувати в більш об'ємні горщики, а потім і на грядки.
2
На ділянках з нормальною вологістю ґрунту хрін радять саджати на рівній поверхні в борозни, а в сирих місцях - на гребені. Борозни насипають мотикою на відстані 50-60 см один від одного. Потім по стінці борозни розкладають черешки під кутом приблизно 45 градусів до поверхні землі. Між живцями залишають відстані в 25-30 см. Після борозни засипають так, щоб верхівка держака виявилася на глибині 2-3 см. На гребенях живці садять в отвори - також похило до поверхні грунту, на відстані 25-30 см один від іншого і на глибину 2-3 см. Після будь-якого типу посадки грунт навколо живців необхідно акуратно притиснути.
3
Після того як рослини приймуться, всі слабкі листя треба обірвати, залишивши тільки найбільші і красиві. Вони будуть швидко зростати, і корінь стане міцнішим.
4
Хрін потрібно регулярно рихлити, підгортати й удобрювати. Підливати рослину слід акуратно, у міру просихання грунту: як перезволоження, так і нестача води негативно впливають на врожайність.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Selcjnwnmco
Зверніть увагу
Багаторічна вирощування хрена не рекомендується через те, що коріння рослини з другого рік стають занадто твердими, сильно гілкуються, дрібніють і робляться неїстівними.