Як обладнати теплицю.

Ні для кого не секрет, що вирощуючи овочі, ягоди і зелень у теплиці, можна не тільки сильно збільшити обсяг врожаю, але і значно наблизити терміни дозрівання безлічі культур. Для вигідного використання землі важливо грамотно і ефективно обладнати теплицю необхідними матеріалами.
Інструкція
1
Оберіть місце для установки теплиці на садовій ділянці. Забезпечуйте приймаючим поверхням максимальну тривалість нагрівання та освітлення сонячними променями. Для цього зорієнтуйте конструкцію в напрямку схід-захід і виберіть незатененние ділянки саду. Не встановлюйте парник на протягах і продуваються площах, це знижує здатність поверхні покриття зберігати тепло всередині теплиці.
2
Створіть бетонну основу теплиці, щоб уберегти грунт від хвороботворних організмів, або розташуйте всередині квіткові ящики і піддони з субстратом. Для конструкції використовуйте легкі і міцні матеріали, наприклад, алюміній або дерев'яні рейки, а для покриття скористайтеся плівками і пластмасовими пластинами. Скло, так широко застосовується для покриття стін і дахів теплиць раніше, поступово відходить у минуле через його крихкості і сильного обважнення конструкції. Сучасне виробництво пропонує широкий вибір пластика і плівкових матеріалів з гідними фізичними властивостями для укриття парникового каркаса.
3
Передбачите всередині теплиці гряди і проходи між ними. Зазвичай формують 2-3 майданчики для посадки шириною 0,5-0,7 м по всій довжині каркаса і доріжки, що забезпечують безперешкодний доступ до всіх растеніям.Многіе культури, що вирощуються в парниках, вимагають підв'язки в процесі росту. Якщо немає можливості встановити перекладини і вертикальні рейки, розташуйте гачки і зачепи для мотузки на даху і на стінах тепліци.Для найбільш ефективного використання корисної площі створіть другий і третій поверх за допомогою каркаса і міцних перекриттів (скло, пластик, дерев'яні рейки). У цьому випадку прорахуйте кількість світла, яке отримуватимуть рослини, і при необхідності встановіть систему додаткового освещенія.Предусмотріте полив зелених насаджень. Якщо вода буде зберігатися в бочці, то ємність потрібно розташовувати всередині парника для збереження прийнятної температури. Встановіть автоматичний полив, і ви заощадите чимало часу і сил для відпочинку або інших робіт в саду.
4
Перед посадкою обраних культур підготуйте грунт у теплиці. Для збільшення обсягу майбутнього врожаю використовуйте біологічне паливо (гній), мінеральні та органічні добрива, стежте за кислотністю землі і контролюйте відсутність шкідників.