Як облаштувати клумбу.

Красиво оформлена клумба привертає увагу, прикрашає будь-який дизайн, радує око власника і перехожих. Щоб рослини довго зберігали яскравість, пишність зелені і цвіли протягом довгого часу, потрібно правильно вибрати висаджуються культури, підготувати грунт і грамотно облаштувати квіткову клумбу.
Інструкція
1
Виберіть місце, що підходить для пристрою клумби. Врахуйте будова ландшафту і обіграйте особливості висот, гірок і западин. Створіть вертикальний квітник біля будинку в палісаднику, біля воріт саду, а горизонтально витягнуту орієнтацію надайте клумбам на плоских поверхнях і схилах, наприклад, вздовж паркових доріжок. Вигідно виглядають квітники в вазонах і ящиках на верандах, терасах, біля східців і садових водоемов.Ізучіте освітленість території сонячними променями, адже для цвітіння багатьох рослин дуже важливо отримувати достатню кількість світла і тепла.Предусмотріте полив рослин: підготуйте ємності для відстоювання води, лійки. Облаштуйте систему автоматичної подачі води до грунту і для разбризгіванія.Прі виборі місця для квітника врахуйте необхідність відводу зайвої води. Для низинних майданчиків розробіть дренажну систему, щоб коріння рослин завжди зберігали свіжість і не піддавалися загнивання.
2
Зіставте форму створюваної клумби із загальним дизайном прилеглої території. Існує величезна безліч варіацій на тему обрисів: круги, овали, рівні прямокутники і багатогранники, зірки і витягнуті плями.
3
Оформіть кордону клумби. Укладіть дерев'яні чурбаки, природні камені, половинки цеглин уздовж периметра квітника, встановіть частокіл, грати або сітку, використовуйте різноманітні готові парканчики. Це надасть вашій клумбі акуратний закінчений вигляд і не дозволить рослинам розповзатися по навколишньому грунті.
4
Перед висадкою квітів підготуйте землю. Видаліть за допомогою лопати або сапи верхній шар дерну з корінням і зеленню бур'янів. Згідно з вимогами до складу грунту для обраних рослин збагатите її піском, торфом, корою, кам'яної борошном, глиною. Внесіть мінеральні та органічні добрива. При необхідності дезинфікуйте грунт розчином хлорного вапна.
5
Вибираючи квіти для майбутньої клумби, дотримуйте кілька важливих правил: - дрібні суцвіття розміщуйте на передній план, а високі розташовуйте позаду; - вибирайте рослини з різними часовими рамками цвітіння; - висаджуйте в одну клумбу рослини зі схожими вимогами до грунту, освітленості, вологості і т.д.; - поєднуйте забарвлення, не дозволяючи клумбі перетворитися на недоладне несмачне пляма; - саджайте квіти, дотримуючись між ними проміжки.
6
Після висаджування ретельно доглядайте за рослинами на вашому квітнику: поливайте, видаляйте бур'яни і зів'яле листя, підгодовуйте грунт і стежте за відсутністю комах-шкідників.