Як зробити самому мозаїку. Як зробити мозаїку в саду.

Якщо ви бажаєте облаштувати ваш заміський будинок і надати його оформленню трохи шарму, ви можете зупинити свій вибір на кам'яній мозаїці. Рукотворна доріжка в саду або незвичайна деталь інтер'єру нікого не залишать байдужими. Ознайомтеся з тим, як виготовити панно з кам'яної мозаїки. Ви зрозумієте, що це нескладно і цілком доступно кожному. Як матеріал для мозаїки ви можете використовувати звичайну гальку, узяту на березі моря або річки.
Інструкція
1
Щоб створити картину з гальки відберіть самі плоскі і дрібні камінчики розмірами 4-5 см, не більше. Промийте гальку теплою водою, протираючи її при цьому щіткою, потім обсушити й отсортируйте за розмірами і квітам. Далі ретельно просушіть і просійте пісок.
2
Якщо ви любите працювати по вже наміченим планом, ви можете намалювати на великому аркуші тонкого картону або ватману ескіз вашої майбутньої мозаїки.
3
Побудуйте опалубку потрібної форми з дощок (ширина 7-8 см) і фанерного листа. Покладіть опалубку на стіл і насипте в неї піску на висоту близько 4 см. Пісок акуратно розрівняйте і почніть в нього укладати гальку. Намагайтеся складати камінчики так, щоб вони щільно лежали і були спрямовані плоскою гранню вгору. Коли картина візьме закінчений вигляд, а камені будуть лежати впритул до бортиків опалубки, візьміть в руки столярний клей. Приготуйте в окремому посуді клейовий склад, змішавши клей з невеликою кількістю водоемульсійною фарби (для виразності).
4
Тепер візьміть мішковину за розмірами трохи більше габаритів вашого творіння, щедро обмажте її клейовим складом, залишивши поза промазаними краю по периметру. Потім укладіть мішковину обмазаної стороною вниз прямо на картину і розгладьте руками. Коли клей повністю підсохне, переверніть мішковину з приклеєною до неї галькою. Випали або бовтаються камені обмажте клеєм і вставте на своє місце.
5
Далі зметіть пісок з вашої мозаїки за допомогою м'якої щіточки, потім укладіть картину назад у опалубку, тільки вже вниз мішковиною. Не забудьте перед цим звільнити від піску і опалубку. Тепер приготуйте цементно-піщаний густий розчин (частина цементу і дві частини піску). Перемішайте розчин і залийте в опалубку прямо поверх мозаїки так, щоб він займав половину обсягу опалубки. Поверх розчину відразу укладіть сталеву армуючої сітки. Після цього можете доливати розчин.
6
Сохнути така робота буде досить довго. Щоб виріб був міцним, рекомендується перші пару днів періодично змочувати розчин водою. Коли ваша робота остаточно висохне, переверніть її, а опалубку розберіть. Змочіть мішковину мокрою губкою і видаліть з мозаїки. Камені покрийте лаком, щоб вони з часом не тьмяніли. Це все.
Мозаїка - дуже красивий і елегантний декоративний елемент, з чого б вона не робилася. А ми з вами спробуємо трансформувати в мозаїку звичайну яєчну шкаралупу, добре вимиту і підсушену. Замість шкаралупи можна також використовувати фарбоване зерно, яким прикрашають паски або навіть бісер.
Вам знадобиться
  • Лист картону, наприклад, крейдованого із взуттєвої коробки;
  • Клей ПВА;
  • Пара зошитових листів;
  • Скляна пляшка;
  • Олівець;
  • І зрозуміло, яєчна шкаралупа.
Інструкція
1
Готуємо шкаралупу. Для цього покладемо її меж двох зошитових аркушів і скляною пляшкою приймемося її розгортати, поки шкаралупа не подрібнюючи до потрібних нам розмірів. Дивіться, щоб не вийшло занадто дрібних шматочків, інакше буде важко складати з них мозаїку. А надто великі шматочки будуть виглядати в готовому вигляді неакуратно.
2
Тепер нам потрібно обробити лист картону. Обрізаємо його і надаємо потрібні розміри і форму. Для розкладання мозаїки ми будемо використовувати чисту сторону без малюнків і написів. Олівцем наносимо потрібний малюнок. Можна зобразити самим якусь тварину чи красивий пейзаж, а можна скористатися трафаретом і обвести олівцем контури.
3
Схема ілюстрації закінчена. Приступаємо до декорування. Акуратно покриваємо елемент малюнка клеєм ПВА, не заходячи за межі олівцевих ліній. Беремо дрібку подрібненої шкаралупи, посипаємо нею клей. Чіткі межі можна позначити за допомогою ножика, вирівнюючи їм по окружності малюнка шкаралупу. Малюнок намагайтеся заповнювати рівномірним шаром. Хоча, якщо ми хочемо додати малюнку об'ємності, тут можна в деяких місцях насипати більше шкаралупи, а в інших менше. Тут все залежить від малюнка і від вашої фантазії.
4
Як тільки малюнок з шкаралупою висохне, можна його відповідним чином розфарбувати, надавши йому жвавості. Залишилося тільки зробити рамочку, і повісити свежеприготовленную мозаїку на стіну.