Як прибрати шум у комп'ютера. Як прибрати захист з блоку живлення від компа.

Якщо системний блок вашого комп'ютера став сильно шуміти, значить необхідно почистити або налаштувати пристрої, встановлені в ньому. Зазвичай це стосується вентиляторів охолодження.
Вам знадобиться
  • - хрестова викрутка;
  • - Speed Fan;
  • - машинне масло.
Інструкція
1
Спочатку включіть комп'ютер і розберіть системний блок. Виявите причину неприємного шуму. Це може бути один або декілька вентиляторів. Тепер вимкніть комп'ютер і від'єднайте кабель живлення. Відкріпите вентилятор від устаткування, на якому він встановлений.
2
Вимкніть шлейф харчування кулера, що йде до материнської плати або іншого пристрою. Вийміть кулер з системного блоку. Візьміть ватний диск або ватяну паличку. Змочіть їх в спиртовому розчині і протріть лопаті вентилятора. Доможіться повної відсутності видимого забруднення.
3
Підключіть живлення до кулера і включіть комп'ютер. Якщо пристрій продовжує сильно шуміти, знову вимкніть ПК. Зніміть наклейку з верхньої частини вентилятора. Змастіть видиму частину осі обертання вентилятора. Ні в якому разі не використовуйте для цього рослинне масло.
4
Якщо під наклейкою ви виявили пластикову або гумову кришку, то зніміть її. Акуратно витягніть два кільця, розташовані на осі обертання. Зніміть з неї лопаті. Протріть вологою серветкою вісь обертання і нанесіть на неї мастило. Зберіть вентилятор.
5
Проведіть аналогічні процедуру з іншими кулерами, до яких ви можете отримати доступ. Якщо причиною шуму є вентилятор блоку живлення, то розберіть цей блок і почистіть кулер. Переконайтеся в тому, що кабель живлення відключений від комп'ютера або розетки.
6
Якщо вентилятори працюють занадто шумно навіть після очищення, то встановіть програму Speed Fan. Запустіть її і подивіться температурні показники встановлених датчиків. Якщо є пристрої, температура яких сильно нижче граничної норми, зменшіть швидкість обертання кулерів, встановлених на цих пристроях. Для цього кілька разів натисніть стрілочку «Вниз».
7
Обов'язково перевіряйте показання температурних датчиків під час запуску потужних додатків. Це дозволить запобігти перегріву пристроїв.