Як гладити тюль. Який тюль підійде до жовтих шпалерах.

Тюлеві фіранки - справжня одяг для вікон, вони не тільки являють собою чудову захист від сонця, але і створюють в приміщенні атмосферу чистоти і легкості. Сучасні тюлі виготовляються з синтетичних і натуральних волокон. Як правильно погладити тюль після своєчасної прання, і чи потрібно це робити взагалі?
Інструкція
1
Тюль являє собою легку, сітчасту і прозору тканину з візерунками. Вона може бути виготовлена з шовку, віскози, бавовни або поліестеру. Тюль рекомендується прати часто, не рідше одного разу за сезон, щоб уникнути появи сірого відтінку. Перед пранням замочіть фіранки в теплому мильному розчині на пару годин. На відро води потрібно додати столову ложку прального порошку або кальцинованої соди. Міняйте розчин кілька разів, все залежить від ступеня забруднення тюлю.
2
Після замочування приступайте до безпосередньої пранні. Для цього налийте в таз воду, температура якої повинна складати 40-50 градусів і додайте пральний порошок. Злегка стискайте фіранки руками під час прання і кілька разів підніміть і опустіть їх назад в таз. Ні в якому разі не тріть їх один про одного, тому що від цього псується зовнішній вигляд завіс і відбувається деформація. Прополощіть їх два рази, спочатку в теплій воді, а потім в холодній. Не варто піддавати тканину віджимання і викручування - таким чином ви пошкодите тюль.
3
Після закінчення прання тюль розвісьте на карнизи в розправленому вологому стані, після повного висихання вони будуть рівними і гладкими, тому прасування в цьому випадку необов'язкова. Але якщо ж на тюлі є складки і заминання місця, тоді можна погладити за допомогою бавовняної тканини. Загорніть в неї завіси і пропрасуйте праскою в ще вологому стані. Температура праски не повинна перевищувати 120 градусів, більш висока температура може привести до пожовтіння синтетичних волокон, які практично неможливо відбілити.
4
Якщо синтетичні фіранки придбали жовтий або сірий відтінок, не варто їх відразу викидати, в цьому випадку є вихід - пофарбуйте їх в ніжний тон. Це можна зробити в домашніх умовах за допомогою спеціальних барвників для тканини, відмінно підійдуть рожеві, салатові або блакитні тони.
5
При пранні тюлю, додайте пару столових ложок повареної солі, вона допоможе швидше впоратися з жовтизною і брудом.