Як пофарбувати радіатор.

Своєчасна забарвлення продовжує термін служби батарей, та й виглядає пофарбований радіатор набагато краще, ніж старий і покритий іржею. Наносити фарбу на батарею досить просто, робити це краще в той період, коли опалення відключено. Допускається фарбування та гарячого радіатора, але це не дуже зручно і може позначитися на якості роботи.
Вам знадобиться
  • - радіаторна емаль або масляна фарба;
  • - грунт для металу;
  • - розчинник;
  • - радіаторна кисть на довгій ручці;
  • - плоска малярська кисть;
  • - наждачний папір №60-80 та №150-180.
Інструкція
1
До того, як пофарбувати батарею, спочатку очистіть її від старої фарби і забруднень. Якщо стара фарба пішла пухирями, то її зчищають наждачним папером середнього ступеня зернистості. Остаточна шліфовка здійснюється наждачним папером №150-180. Також у продажу існують спеціальні хімічні змивки, що роз'їдають старе покриття.
2
Після того, як поверхня стане гладкою, змийте з радіатора оскільки підчищеному старої фарби і бруд. Знежирте поверхню за допомогою розчинника або ацетону.
3
Перед тим, як пофарбувати радіатор, нанесіть на нього за допомогою кисті шар грунту по металу, який забезпечить захист від корозії.
4
Для фарбування використовуйте масляну фарбу або ж радіаторну емаль. З останньою працювати простіше, так як вона досить щільна за складом і не утворює патьоків. Іноді можна почути рекомендації про те, що найзручніше фарбувати батарею за допомогою фарбопульта. У цьому випадку фарба лягати більш рівномірно. Але ризик зіпсувати шпалери при такому способі фарбування досить великий.
5
Починайте фарбування з внутрішньої частини батареї за допомогою радіаторної кисті з вигнутою ручкою. Ширина кисті залежить від вільного простору між ребрами батареї: чим воно ширше, тим більше і кисть.
6
Після того, як внутрішня поверхня профарбована, нанесіть фарбу на зовнішню частину батареї. Для цього можна використовувати плоску малярську кисть з короткою ручкою. Це дасть можливість приховати всі патьоки і дефекти, отримані при фарбуванні зсередини. Крім того, в цьому випадку менше шансів забруднитися в фарбі.
7
Якщо використовується олійна фарба, то після того, як через кілька годин висохне перший шар, пофарбуйте радіатор повторно. Для радіаторної емалі часто достатньо одного шару.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=yfyijt9jTFM
Зверніть увагу
Вибираючи тон фарби, пам'ятайте про те, що чим темніше буде пофарбований радіатор, тим краще він стане віддавати тепло.