Як з'єднати фітинги.

Трубопровідні фітинги потрібні для того, щоб з'єднувати труби з однаковим і різним діаметрами і змінювати напрямок трубопроводу. Конструктивне рішення елементів залежить від матеріалів, що використовуються у виготовленні фітингів.
Вам знадобиться
  • - пристосування для нарізки труб;
  • - хомути;
  • - надфіль;
  • - щітка для зачистки внутрішньої поверхні труби;
  • - флюс;
  • - припій;
  • - пальник.
Інструкція
1
Фітинги для мідних каналізаційних труб споюють, пластикові труби склеюють клеєм або розчинником. Щоб з'єднати труби в чавунних стояках, не використовуйте втулки. Ущільните стик рукавом, виконаним з неопренової гуми. Закрийте рукав кожухом з нержавіючої сталі і закріпіть хомутами.
2
Щоб з'єднати жорсткі труби з міді, наріжте їх, використовуючи спеціальне пристосування для нарізки труб, потрібних розмірів. На вільний кінець труби надіньте трубний різак і поставте на місце розрізу. Проверніть ручку, щоб хомут сів на трубу щільніше. Надрізають поверхню, обертаючи різак навколо труби. Потім знову затягніть хомут різака ручкою і ще повращайте. Повторюйте цю дію, поки не розріжете трубу повністю. Врахуйте, що при розпилюванні мідної труби ножівкою кромки виходять шорсткі.
3
Для підготовки кромок під стик зачистите надфілем або напівкруглим напилком торцеві кромки, усунувши всі нерівності і задираки. Зовнішню поверхню кінця труби відшліфуйте тонкою шкіркою до блиску. Зачистіть також внутрішню поверхню кінця труби за допомогою спеціальної щітки. При цьому намагайтеся знімати не надто багато матеріалу, в іншому випадку не відбудеться надійного припаювання.
4
На кромку труби всередині і зовні нанесіть за допомогою пензлика тонкий шар флюсу. Не наносіть його занадто багато, щоб згодом труба не піддалася корозії. До упору вставте фитинг в трубу і проверніть його, щоб рівномірно розподілився флюс. Видаліть витекла надлишки флюсу на стику.
5
До краю стику піднесіть факел пальника, нагрійте кінець фитинга. Полум'я переміщайте по поверхні. Коли стик буде нагрітий до температури плавлення припою, кінцем припою доторкніться до місця з'єднання елементів. Безперервним рухом проведіть припоєм по кромці навколо. Коли припоєм буде покрита вся кромка і не залишиться зазорів, дайте охолонути стику. При накладенні припою факел пальника повинен торкатися до поверхні арматури.