Як визначити захворювання з мови.

Мова являє собою відображення багатьох органів і систем організму. І якщо уважніше до нього придивитися можна зробити попередню самодіагностику, яка дозволить своєчасно розпочати лікування, а то й зовсім попередити хворобу.
Інструкція
1
Мова здорової людини достатньо зволожений слиною, блищить і має рівномірний рожевий колір. Тому будь-яка зміна мови в кольорі або рельєфі вже говорить про ті чи інші порушення в організмі.
2
Білий наліт на язиці є ознакою порушення секреторної функції шлунка (частіше при зниженій кислотності шлункового соку). Чорний - передозування антибіотиків або хронічний авітаміноз. Жовтий - порушення роботи печінки і жовчного міхура або вживання деяких продуктів - моркви, апельсинів, жовтих цукерок, кави. Коричневий наліт є ознакою порушення роботи кишечника, а також кишкових інфекцій, наприклад, дизентерії.
3
Товстий шар нальоту на язиці, виразки на слизовій рота і зниження апетиту є ознакою гастриту або виразки дванадцятипалої кишки. Особливо висока вірогідність цього діагнозу при голодних і нічних болях.
4
Малиновий колір мови - скарлатина, виразка шлунка та дванадцятипалої кишки або вживання продуктів, що містять червоні барвники. Почервоніння язика на кінчику може бути передвісником ішемічної хвороби серця і слабкості серцево-судинної системи.
5
Відбитки зубів на мові вранці попереджають про фізичне перевтомі і нервовому виснаженні. Цей же ознака з'являється при дисбактеріозі і виражених проблемах з травною системою. Інші зміни форми мови, особливо з боків ближче до його кінчика, попереджають про проблеми з легенями.
6
Складка посередині мови відображає стан хребта. Щодо її зміни можна припустити проблеми (викривлення або защемлення) в тому чи іншому відділі хребта, особливо якщо враховувати, що кінчик язика - це шийний відділ, середина мови - поперек і т.д.
7
Виражене збільшення і зміна мови є ознакою хромосомних захворювань, наприклад, хвороби Дауна, а також гіпо- та гіперфункції щитовидної залози.
8
Суха мова стає через високої температури, а постійне відчуття сухості в роті з'являється при цукровому діабеті.
9
Виразки і потовщення на мові можуть з'явитися при сифілісі, туберкульозі, онкологічних захворюваннях. Тріщини на мові можуть утворитися при хворобах крові, ендокринних порушеннях, хворобах нирок.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xQTmBnWsTjc
Корисна порада
Зміна поверхні язика зазвичай супроводжується рядом симптомів і в проблемному органі. Тому своєчасне звернення до лікаря може попередити розвиток хвороби.