Як фарбувати шпалери.

Обклеювання шпалерами - традиційний спосіб обробки приміщень. Шпалери під фарбування вигідно відрізняються від звичайних шпалер тим, що колір стін і стелі можна міняти хоч щороку, при цьому не потрібно здирати старі шпалери, знову готувати поверхню і наклеювати нові. Самі по собі вони дуже декоративні і мають різні фактури, що дозволяє по-різному обігравати простір.
Інструкція
1
Найпростіші шпалери, які підлягають фарбуванню - це паперові шпалери. Від звичайних паперових вони відрізняються щільністю і водостійкістю. Це дозволяє фарбувати такі шпалери водоемульсіонкой без страху, що вони розтопляться. Бамбукові шпалери ще міцніше. Вони краще підходять для нерівних стін з багатьма дефектами. І останній вид шпалер під фарбування - це склошпалери. Вони мають достоїнствами флізелінових шпалер, а мають набагато більше різних фактур.
2
Вінілові шпалери, які у всіх на слуху насправді можуть бути і паперовими і флізеліновимі, оскільки з вінілу зроблений тільки верхній шар. Майте на увазі, що вінілові шпалери вельми нестійкі, тому покриття обов'язково закріплюється шаром фарби.
3
Всі види шпалер клеяться по-різному. Паперові традиційно намазують клеєм, накладають на стіну, потім розгладжують «ялинкою» і обрізають. Наступний лист клеять стик в стик. Проблеми у паперових шпалер під фарбування, як і у звичайних однакові: вони рвуться, пузиряться. Зате їх можна використовувати для декорування стелі внаслідок їх легкості.
4
Бамбукові шпалери міцніші. Клей наносять не на шпалери, а на стіну. Вони легко укладаються на стіну і не деформуються. Склошпалери клеяться аналогічно. Але оскільки і ті й інші досить важкі, необхідно точно дотримуватися інструкції з розведення клею. З стелею доведеться повозитися.
5
Тепер про саму фарбування. Бамбукові шпалери добре фарбувати фарбами, які розбавляються водою. Це латексні, акрилові, вододисперсійні. Будь-які фарби на розчинниках і оліфі можуть пошкодити спінену структуру шпалер. Чим густіше фарба, тим сильніше забивається візерунок, а значить і число фарбувань скорочується.
6
Способів фарбування шпалер несколько.Традіціонние спосіб - це рівномірне нанесення фарби на лицьову сторону шпалер за допомогою ролик, розпилювача або звичайної кисті. Цей спосіб найпростіший, але і найменш ефектний, так як фактура шпалер при цьому практично не видна. До цього способу вдаються при фарбуванні паперових і стеклообоев.
7
Є більш оригінальний спосіб. Шпалери забарвлюють з виворітного боку тим же валиком, пензлем або розпилювачем. Але перевага даного методу в тому, що весь рельєф з лицьового боку залишається незакритим. По друге, через різну влагоемкости флизелина і спіненого покриття ступінь поглинання фарби у них також різна. Фарба просвічує зсередини шпалер в місцях, де немає пінної фактури, яка залишається непрофарбовані. Поверхня при цьому вельми вражає, однак цей спосіб більш трудомісткий, до того ж часу і місця для фарбування та наклеювання шпалер потрібно багато.
8
Третій спосіб - фарбування поверхні наклеєних шпалер з подальшим стиранням фарби з візерунка. При нанесенні фарби, флізелін вбирає її відразу, а з піни фарбу необхідно стерти ганчіркою. Ефект майже той же, що і при забарвленні зсередини.
9
І останній спосіб - це прокрашивание візерунка іншим кольором. Для цього потрібно спочатку нанести однорідний шар кольору основи. Зазвичай він темніший, ніж візерунок, а після його висихання наносять другий шар, але тільки на сам візерунок. Це можна робити майже сухим валиком або губкою.
Ви творча особистість, рвучка і непередбачувана? Не шукаєте стандартних рішень у всьому, включаючи дизайн власної квартири? Знайте, що технічне рішення для задоволення ваших потреб вже знайдено - це шпалери під фарбування, які дозволять міняти простір навколо себе хоч щомісяця.
Вам знадобиться
  • Валик, кисть, водно-дисперсійна фарба, малярний скотч
Інструкція
1
Фарбувати можна шпалери трьох видів: паперові, флізелінові і скло шпалери . Незалежно від того, які з них ви вибрали, необхідно дочекатися, поки клей остаточно висохне, і тільки потім приступати до фарбування.
2
Налийте фарбу (будь-яку водно-дисперсійну) до спеціального порційний пластиковий лоток. Розкачайте фарбу в ньому, стежачи за тим, щоб усі сторони валика були покриті фарбою і просочилися нею. Важливо використовувати для цих робіт валик з довгим ворсом - він допоможе профарбувати всі ділянки шпалер під фарбування, які зазвичай мають рельєфну поверхню. Проведіть валиком по ребристому ділянці лотка, щоб віджати надлишки фарби.
3
Принципової різниці між тим, звідки ви почнете обробляти стіну - від підлоги до стелі або навпаки - ні. Але практичніше почати зверху, щоб не забруднитися в фарбі, коли доведеться приставляти до стіни драбину для фарбування самих верхніх ділянок.
4
Проводите валиком по стіні вертикальними рухами кілька разів з невеликим натиском. Зазвичай з першого разу не вдається досягти рівномірного покриття, тому повертайтеся до непрофарбовані ділянкам і пройдіться по ним ще пару раз.
5
В тих місцях стіни, де вона стикається з підлоговим і стельовим плінтусом, доцільніше використовувати не валик, а малярську кисть. Планується попередньо варто обклеїти малярським скотчем, щоб випадково не зачепити його кольором.
6
Перефарбовувати такі шпалери можна 10-15 разів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DO0A0RWolDY
Корисна порада
Не обов'язково обмежуватися однотонної стіною. Можна розбити поверхню на геометрічниє ділянки, обклеїти послідовно кордон кожного малярським скотчем і заповнити фарбою різних відтінків. Крім того, можна нанести візерунки за допомогою трафаретів - купити готові в магазині або зробити з щільного картону самостійно, роздрукувавши знайдені в Інтернеті лекала.