Як записувати двосторонні диски.

З протягом часу dvd диски здають свої позиції і поступаються місцем більш практичним носіїв інформації, таким як флеш-накопичувачі. Тим не менш, вони ще використовуються, і на них є попит. Максимальним об'ємом володіють двосторонні dvd. Як їх записувати?
Вам знадобиться
  • Програма Nero.
Інструкція
1
Придбайте ліцензійну версію або скачайте з інтернету програму Nero. Вона вам неодмінно знадобиться, щоб записувати двосторонні диски. Встановіть її на ваш персональний комп'ютер. Проведіть перезавантаження, щоб оновилися дані. Потім запустіть програму.
2
Виберіть пункт Nero Burning Rom. Сама по собі програма Nero - це багатофункціональний додаток, що дозволяє не тільки записувати диски, але і створювати до них обкладинки, обробляти звукові файли, робити макети різних графічних образів і т.д.
3
Щоб записати двосторонні диски, виберіть відповідний формат. У стартовому меню записуючого програми виберіть «Запис dvd». Потім визначте, чи буде цей диск мультисесійного, тобто чи можливо буде на нього щось дописати чи ні.
4
Визначте швидкість запису на диск. Перед вами з'явиться вікно, чимось схоже на стандартну програму операційної системи Windows «Провідник». У правій частині ви побачите список файлів на вашому комп'ютері, ліворуч - порожнє поле. Заповніть його тими файлами, які ви хочете записати на диск.
5
Для цього виділіть один або групу файлів в правому полі і, не відпускаючи ліву кнопку миші, перетягніть їх вліво. Після того як список буде сформований, натисніть кнопку «Почати прожиг». Вона розташовується на панелі інструментів.
6
Слідкуйте, щоб обсяг вибраних файлів не перевищував обсяг вільного простору на диску. Інакше прожиг може не відбутися, і диск буде просто зіпсований.
7
Дочекайтеся закінчення запису. Збережіть шаблон, якщо збираєтеся записувати ще один або кілька точно таких же дисків. Дістаньте двосторонній диск з dvd-приводу. Переверніть його і вставте назад, щоб записати другий його бік. Далі робіть все згідно з інструкціями, описаними вище.
На даний момент існує велика кількість програм, які працюють з дисками і їх образами. Добра половина цих програм вміє записувати диски, багато з них освоїли роботу з двосторонніми дисками . З великої кількості утиліт, представлених сьогодні на IT-ринку, найбільш зручною можна назвати ImgBurn.
Вам знадобиться
  • - чистий двосторонній диск;
  • - програмне забезпечення ImgBurn.
Інструкція
1
Завантажити цю програму можна, якщо перейти за наступним посиланням http://www.imgburn.com/index.php?act=download. На цьому сайті розділ скачування розділений на 2 частини: окремо програма і файл локалізації. У верхній частині для закачування програми досить натиснути посилання з ім'ям Mirror (дзеркало), а в нижній частині натисніть посилання з назвою цікавить вас локалізації (Russian, Belarusian або Ukrainian).
2
Після установки і запуску програми, в головному вікні, натисніть верхнє меню Mode і виберіть пункт Build або натисніть клавіші Ctrl + Alt + B. Для створення диска, а не його копії, необхідно дати зрозуміти програмі про те, що ви хочете робити - натисніть верхнє меню Output і виберіть опцію Device. Варто відзначити, якщо ви наступного разу будете записувати образ диска, а не файли, слід змінити відповідну опцію.
3
У вертикальній панелі кнопок виберіть Browse for folder, щоб вказати програмі, звідки брати файли для запису. Залежно від зазначеного типу файлів утилітою буде обраний певний стандарт запису (Data або Video). У відкритому браузері виберіть папку і натисніть кнопку «OK».
4
Відкрийте лоток приводу, вставте чистий диск. Перейдіть на вкладку Device і виставте швидкість запису. Якщо у вас DVD + R DL, рекомендується ставити від 2.4х до 4х, а для DVD +/- R оптимальною швидкістю буде 6х-8х.
5
Для початку запису необхідно натиснути кнопку Write. Якщо в назві диска, файли якого розташовані в доданій папці Video_TS, був присутній якийсь заголовок, на екрані з'явиться вікно записи, інакше вікно для введення назви. Після того, як ви озаглавити створюваний диск, дайте відповідь позитивно на запит про продовження і запис піде свої чергою.
6
Після запису одного боку, лоток приводу автоматично відкриється, витягніть диск і переверніть його, запис продовжиться автоматично.