Як обнулити жорсткий диск. Як розібрати жорсткий диск з ноута.

Інформація, яку користувач видаляє з жорсткого диска, на перших порах легко відновлюється. Для цього є спеціальні програми. Можливість відновити інформацію залишається навіть після глибокого форматування жорсткого диска. При грамотному підході можна витягти з пам'яті комп'ютера файли, які були видалені досить давно. Якщо вам потрібно повністю видалити інформацію з жорсткого диска, то вам допоможе обнулення вінчестера.
Вам знадобиться
  • - Програма Norton Disk Editor.
Інструкція
1
Для обнулення вінчестера вам потрібна програма Norton Disk Editor. Інсталює на комп'ютер і запустіть програму. Після її запуску у верхньому правому куті виберіть Object. У розгорнулося меню клікніть по параметру Drive. З'явиться додаткове вікно програми, у якому є розділ Type. Відзначте в цьому розділі компонент Physical disc, а потім натисніть ОK. Додаткове вікно закриється.
2
Тепер в меню програми виберіть Tools. У меню, клацніть по параметру Configuration. Знову з'явиться додаткове вікно. У цьому вікні зніміть прапорець навпроти параметра Read-only. Потім збережіть параметри, натиснувши знизу вікна Save. Додаткове вікно закриється. З'явиться віконце з повідомленням про збереження налаштувань. Натисніть ОK.
3
Після цього ви знову опинитеся в основному меню. Натисніть клавіші CTRL + B. Ви побачите у вікні програми список секторів жорсткого диска. Далі зверху в цьому вікні знайдіть рядок Sector. Затисніть ліву кнопку мишки і почніть виділяти сектора, починаючи з самого першого сектора, який розташований відразу ж під рядком Sector. Всі сектора виділяти не потрібно (мінімум 65 секторів). Коли ви закінчите процедуру, кількість секторів буде відображено в нижньому лівому кутку вікна програми.
4
Після того як сектора будуть виділені, в меню програми клацніть мишкою по параметру Edit. Далі в меню виберіть Fill. У виниклому вікні знайдіть розділ Dec Hex Char. Під рядком знаходиться стовпець зі значеннями. У цьому стовпці виберіть значення «0» і натисніть ОK. Ви побачите, що всі сектори тепер мають значення «0». Ваш жорсткий диск обнулений.
Зверніть увагу
Важливо пам'ятати, що після обнулення відновити інформацію практично неможливо.
Жорсткий диск на сьогоднішній день є основним носієм даних в персональних та переносних комп'ютерах. Це означає, що навіть після нетривалого використання в системі на ньому залишаються файли, ознаки форматування, розбиття на логічні диски і т.д. Іноді виникає необхідність в максимально можливій мірі позбутися від усіх цих ознак - «обнулити» вінчестер .
Інструкція
1
Якщо вінчестер в процесі роботи не розбивався на віртуальні диски, то найпростішим способом приведення його в початковий стан може стати просте форматування засобами операційної системи. Якщо це ОС сімейства Windows, то форматування найзручніше проводити з використанням Провідника - запустіть його подвійним клацанням по іконі «Мій комп'ютер» або за допомогою комбінації клавіш Win + E. Потім у лівій панелі програми виберіть потрібний жорсткий диск і клацніть його правою кнопкою миші. У меню виберіть рядок «Форматування» і на екран буде викликана форма з настройками операції очищення жорсткого диска.
2
Поставте відмітку в полі біля напису «Швидке (очищення змісту)», а потім клацніть кнопку «Почати». Такий спосіб обнулення вінчестера займе найменше часу і є цілком достатнім у більшості випадків. Однак він не позбавлений недоліків - хоча при звичайній установці цього вінчестера в інший комп'ютер він і буде виглядати абсолютно порожнім, при обстеженні з використанням програмного забезпечення, яке є у вільному доступі, можна відновити всі файли, що знаходилися на ньому перед форматуванням. Якщо ви перед початком операції зніміть позначку, задану прискорене форматування, то процес відновлення інформації зможе провести не всяка програма цього роду.
3
Якщо жорсткий диск був розбитий на логічні диски, то перед форматуванням слід ліквідувати всі ці розбиття. Клацніть правою кнопкою ярлик «Комп'ютер» на робочому столі і виберіть у випадаючому меню рядок «Управління». У розділі «Сховище», вміщеному в ліву колонку вікна, виберіть підрозділ "Керування дисками". В результаті у правій панелі програми з'явиться кілька рядків, кожен з яких відповідає одному внутрішньому чи зовнішньому носію інформації. Логічні диски в кожному рядку представлені окремими прямокутниками. Для видалення будь-якого з них клікніть відповідну секцію правою кнопкою і виберіть в контекстному меню рядок «Видалити тому».
4
Описаними вище способами можна значною мірою ускладнити відновлення інформації на «обнулення» вінчестері. Однак повернути жорсткий диск в той стан, в якому він перебував безпосередньо після складання на заводі, практично неможливо. З використанням досить просунутих додатків можна відновити інформацію практично при будь-якому програмному способі її видалення. Існують лише додатки, які можуть в ще більшому ступені утруднити цю процедуру. Одну з них можна завантажити, наприклад, з сайту виробника за адресою http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/. Але найбільш ефективні програми для «низькорівневого форматування», які пропонують самі виробники вінчестерів. Наприклад, для жорстких дисків Hitachi таку утиліту з назвою CD Image можна завантажити зі сторінки http://www.hitachigst.com/hdd/support/download.htm#DFT.