Як визначити підроблену купюру. Як перевірити справжність рублів.

Сьогодні фальшивомонетництво поширене в усіх країнах володіють своєю валютою. У Росії в основному підробляються 1000- і 5000-карбованцеві купюри. Хоча основна кількість фальшивок виявляється в банках, громадянину необхідно знати способи визначення достовірності купюри щоб не стати об'єктом шахрайства.
Вам знадобиться
  • Руки, очі, вода, лупа, світло
Інструкція
1
Візьміть купюру в руки і уважно огляньте при хорошому освітленні. Якщо папір з якої вона виготовлена має глянець, відблискує - це означає що ви тримаєте в руках подделку.Подлінние банкноти НЕ виготовляються з глянсового паперу.
2
Змочіть або зволожите банкноту Якщо спостерігається розплив барвника, простіше кажучи, якщо барвник розмазується по банкноті - це вірна ознака підробки.
3
Візьміть купюру в руки, кілька разів зігніть і легко проведіть вздовж згину нігтем - на фальшивих купюрах неякісна фарба буде відшаровуватися на перегинах навіть при незначному впливі на неї.
4
Уважно огляньте краю купюри.Как правило, найпоширеніші підробки банкнот склеєні з 2-х шарів тонкого паперу. Якщо купюра підроблена, то при уважному розгляді (тут може стати в нагоді лупа), можна побачити відшарування паперу на кутах.
5
Огляньте папір на просвіт. Зверніть увагу на захисну «пірнаючу» нитка (срібляста переривчаста смуга скраю купюри). У справжніх банкнот на просвіті, ця переривчаста лінія утворює суцільну смугу. У підробок вона нанесена сріблястою фарбою на поверхні зворотного боку банкноти, тому, при розгляданні підробленої купюри на просвіт спостерігається не збіг «сріблястою» нитки на зворотному боці з лінією, нанесеною на внутрішньому шарі паперу.
6
Знову подивіться на просвіт купюру. На лицьовій стороні купюри, ви побачите число, що позначають її номінал, виконане мікроотворами. Якщо мікроотвори виглядають нечітко або не рівно, а так же відчуваються на дотик як нерівності або шорсткість на купюрі, то це ще одна з ознак підробки.
7
Погляньте на водяні знаки. Для цього ще раз подивіться купюру на просвет.На лицьовій стороні банкноти є напис «КВИТОК БАНКУ РОСІЇ». Праворуч на лицьовій стороні на просвіті буде видно водяний знак - зображення даної купюри, зліва ж - водяний знак, який зображає номінал купюри. Відсутність водяних знаків, або їх неправильне розташування є ознакою підробки купюри.
8
Обмацайте купюру. Для людей з ослабленим зором на справжніх купюрах передбачена рельєфність зображення. Зокрема напис «КВИТОК БАНКУ РОСІЇ» можна відчути кінчиками пальців. На підробці ж рельєф тексту і міток для людей з ослабленим зором відсутня.
9
Візьміть купюру крупного гідності (1000 або 5000 рублів) і піднесіть до джерела світла так, щоб його промені під кутом падали на герб міста, зображений на купюрі. Якщо купюра справжня, то герб почне переливатися. Якщо ви тримаєте в руках підробку, то малюнок не змінить колір.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=k9RUZLuFnng
Зверніть увагу
Пам'ятайте, якщо ви встановили або впевнені в тому, що купюра фальшива і здійснюєте їй платіж, то ви підлягаєте кримінальної відповідальності. Встановивши підробність купюри зверніться в банк, де достовірно визначать її справжність і належним чином її у вас вилучать.
Корисна порада
У разі якщо ви не впевнені самі визначити справжність купюри - зверніться в банк. У його працівників є спеціальне обладнання за допомогою якого вони можуть дати точну відповідь про справжність купюри