Як перевірити поставу: домашні методи.

Постава - це звичне положення тіла що стоїть або спокійно двигающегося людини. Правильна природна поза не просто є частиною іміджу привабливого людини. Будучи важливою для нормального функціонування організму, хороша постава служить індикатором стану всієї опорно-рухової системи.
Інструкція
1
Сотенний тест.Чтоби перевірити поставу, знайдіть рівну стіну, без плінтуса на підлозі. Зніміть взуття, залишіться в тонкій одязі, яка дозволяє відчути контури тіла, і встаньте спиною до стіни. Якщо ви тримаєтеся прямо, ви повинні стосуватися стіни тільки чотирма точками: потилицею, лопатками, сідницями і п'ятами. При проведенні цього самотестування важливо стояти так, як ви це зазвичай робите, без прогину і надмірного витягування спини. Адже важливо оцінити не те, як ви можете розпрямитися, а правильність звичної для вас пози.
2
Симетрія тела.Другімі критеріями правильності постави є симетричність розташування лівої і правої сторони тіла. Цей тест можна проводити самостійно перед дзеркалом, ще краще попросити когось поглянути на вас з боку. Плечі і лопатки повинні розташовуватися на лінії, паралельній підлозі. Ключиці при правильній поставі утворюють практично горизонтальну лінію. Сідниці і крила таза також повинні бути на одному рівні. Для правильної постави характерна однакова довжина ніг і рівне становище стоп.
3
Точний расчет.Проверіть правильність природного положення тіла допомагає так званий плечовий індекс. Підрахуйте відношення довжини плечей по лінії грудей до довжини плечей по лінії спини. Якщо плечову дугу (плечі по спині) прийняти за 100%, то довжина плечей по грудях повинна дорівнювати 90-100%. Також можна заміряти відстань від сьомого хребця (він найбільш сильно виступає біля основи шиї) до правої, а потім до лівої лопатки. Якщо отримані цифри збігаються, у вас немає проблем з положенням тіла.
Зверніть увагу
Якщо вам важко тримати правильну поставу, швидше за все, у вас слабкий м'язовий корсет. Для рівномірного зміцнення основний мускулатури тіла, корисно займатися плаванням, йогою, пілатесом та іншими практиками з дозованим навантаженням.
Корисна порада
Візьміть за правило хоча б пару разів на день робити нескладні вправи для постави. Наприклад, тримати книгу на голові або представляти себе маріонеткою, яку смикають за нитку, прикріплену до голови.