Як характеризувати людини. описи дій характерезующіе людини.

Характеризувати людини - досить складне й відповідальне заняття, тому що необхідно дати короткий опис особистісних рис, враховуючи психологічні особливості. При цьому потрібно помічати, як позитивні, так і негативні якості.
Інструкція
1
Визначте, як людина ставиться до себе, які риси характеру і якою мірою при цьому у нього проявляються: скромність, впевненість в собі, самокритичність, вміння розраховувати свої сили, прагнення до успіху, першості.
2
Вкажіть, які вольові якості і в якій мірі присутні в поведінці людини: сміливість, рішучість, наполегливість, самовладання, млявість, безвольність, прояв сили тільки в стресовій ситуації.
3
Визначте, які риси характеру і якою мірою проявляє людина у відносинах з людьми: колективізм, чесність, безкорисність, справедливість, товариськість, почуття товариства, чуйність, ввічливість, тактовність, або, навпаки, замкнутість, індивідуалізм, грубість, презирство.
4
Зверніть увагу на те, яке становище займає людина в колективі і соціумі: чи користується авторитетом, симпатією колег і оточуючих.
5
Визначте особливості психічних процесів особистості: увага, особливості пам'яті, мислення (швидко схоплює суть матеріалу, досить швидко розуміє, розуміє тільки після додаткових роз'яснень і пояснень).
6
Особливості емоційних реакцій можуть бути наступними: жваво реагує на явища, ситуації або рідко проявляє емоційну реакцію. Який загальний емоційний тонус: постійно пожвавлений, в міру активний, активний тільки в деяких сферах життя, практично завжди знаходиться в стані апатії. Емоційна врівноваженість: завжди спокійний, емоційно урівноважений, підвищена емоційна збудливість, запальний.
7
Перелічіть, на які області діяльності спрямовані інтереси людини: навчальна, трудова, художньо-естетична, спорт, туризм, відносини між людьми.
8
Важливо зрозуміти загальну позицію людини у трудовій та суспільній сфері: наскільки активно бере участь в громадських справах, не проявляє активності у суспільному житті, або зовсім відмовляється брати участь. Працьовитість: чи охоче виконує будь-яку роботу і намагається зробити її добре; намагається ухилитися.
9
Визначте ступінь відповідальності: добре і в призначений термін виконує будь-яку справу; в більшості випадків роботу виконує добре і в точно зазначений термін; рідко доводить почате до кінця; безвідповідальний. Рівень ініціативності: проявляє або не проявляє ініціативу у своїй діяльності.
10
Залежно від мети, для якої потрібна характеристика, зверніть увагу на більш значущі сторони особистості.