Як вивчити вірш за годину.

Вірші несуть в собі культурну спадщину. До того ж вони допомагають нашій пам'яті перебувати в тонусі. Однак далеко не всі знають, як вивчити напам'ять вірш за гранично короткі терміни.
Вам знадобиться
  • Вірш, ручка, папір
Інструкція
1
Почніть вчити вірш перед сном. Так вам буде набагато простіше запам'ятати його. Справа в особливостях психології людини. Коли перед вами встає якась задача в той час, коли організм вже передчуває сон, ви впораєтеся з нею набагато швидше.
2
Уважно прочитайте весь вірш. Не старайтесь його одразу запам'ятати. Просто ознайомтеся з текстом. Постарайтеся перейнятися почуттями і настроями автора. Уявіть собі все, про що говориться в творі. Образи допоможуть вам впоратися з поставленим завданням.
3
Перепишіть текст на листок. Проговаривайте кожне слово. Намагайтеся писати гарним і розбірливим почерком. У багатьох людей краще розвинена саме зорова пам'ять, тому така вправа може значно спростити задачу.
4
Візьміть листок з переписаним віршем і прочитайте першу сходинку. Потім, не підглядаючи в текст, повторіть її. Потім прочитайте перші дві і повторіть їх. Додавайте таким чином щоразу по строчці до вже вчиненого тексту. Коли ви дійдете до третього чотиривірші, перше вже чітко закріпиться в вашій пам'яті.
5
Приділіть особливу увагу останньому чотиривіршу. Причин цьому є декілька. По-перше, в більшості віршів саме воно несе основне смислове навантаження. По-друге, вивчаючи текст зазначеним способом, ви повторите його найменшу кількість разів.
6
Намагайтеся створювати і запам'ятовувати асоціації. Якщо ви випадково забудете, що повинно йти далі, вони допоможуть вам повернутися до тексту вірша. Можна також записати слова, з яких починаються рядки, що запам'ятовуються найважче. Поглянувши на них, ви з легкістю згадаєте все цілком.