Як виявити мета.

Буває так, що досягнувши мети, людина засмучується. Виявляється, він хотів чогось іншого. Великий вплив на події в житті надають приховані мотиви і неусвідомлені цілі, які є у всіх людей. Щоб уникнути розчарувань, необхідно навчитися керувати бажаннями і несвідомими імпульсами, а також вміти виявляти справжню мету.
Інструкція
1
Іноді доцільно просто запитати: «Яка ваша мета?», «Навіщо це потрібно?» Задавайте людині або собі питання про те, що буде, коли мета реалізується. Чи дійсно це те, що ви хочете? Уточніть, які почуття і емоції ви будете відчувати при цьому. Уявіть, як зміниться життя після реалізації мети.
2
Використовуйте уточнюючі питання. Спробуйте припустити нюанси, дрібні деталі, форму, кольору, розмір, тривалість та інші конкретні й відчутні деталі, за допомогою яких можна представити мета більш явно. Чим чіткіше і чіткіше результат, тим швидше ви досягнете бажаного.
3
Звертайте увагу на другу сторону медалі. Часто людина бачить лише позитиви від досягнення мети. Насправді, практично у будь-якого вчинку або дії можуть бути неприємні, тіньові аспекти, які ви придбаєте разом з бажаним. Дуже часто вони є травмуючим психіку фактором після досягнення мети. Якщо ви знаєте про другу сторону медалі спочатку, ви можете скорегувати шлях до набуття бажаного або саму мрію.
4
Орієнтуйтеся на те, що ви робите, а не на розмову. Вчинки покажуть справжні цілі краще, ніж слова. Можна мріяти і будувати плани, але пальцем об палець не вдарити, щоб реалізувати задумане. Якщо у вашому житті це так, то в думках виношується не справжня цель.І, навпаки, по вчинкам можна зрозуміти напрямок, в якому ви рухаєтеся. Якщо жінка заявляє, що хоче заміж, а насправді міняє партнерів одного за іншим, то озвучена мета - не справжня.
5
Складіть «дерево цілей». Це структурована схема, де у верхівці буде кінцевий результат, а внизу - те місце, де ви зараз знаходитесь. Гілки дерева показуватимуть сходинки в досягненні бажаного або підцілі. Зробивши такий малюнок, ви зможете більш детально побачити ідеал, до якого прагнете, прорахувати необхідні сили і час для реалізації задуманого.
6
Зробіть що-небудь для досягнення проміжної мети. Відстежите результат. Якщо це те, що ви хотіли, рухайтеся далі в цьому напрямку. Такий метод допоможе уникнути помилок і розчарувань.
Для того щоб школяр зумів в повному обсязі освоїти навчальну програму з літератури і добре підготуватися до ЄДІ, йому необхідно розуміти зміст і мета художніх текстів. Причому, якщо зміст твору особливих труднощів не викликає, то його мета часто не цілком зрозуміла учневі.
Інструкція
1
Читайте твір уважно, не кваплячись, не пропускаючи навіть малих уривків. Часом суть твору, ставлення автора до головних і другорядних персонажам криється саме в деталях. Якщо ви їх упустите, вам буде важко зрозуміти мету художнього тексту.
2
Після прочитання постарайтеся відповісти на питання: - Про що цей твір (тобто яке його зміст, тема)? - Які проблеми чи питання автор виніс на суд читачів? - Яка з цих проблем на першому місці?
3
Після цього ви можете задатися головним питанням: так яка ж мета цього художнього тексту? Тобто, що хотів донести автор до читача; над якими питаннями і проблемами змусити помізкувати його; які почуття в ньому пробудити? Для того щоб безпомилково визначити мету твору, вам треба навчитися відокремлювати головне від другорядного.
4
Ось, наприклад, знаменитий розповідь І.С. Тургенєва - «Муму». Спробуйте визначити, яку мету переслідував автор, створюючи його? Може бути, розчулити читачів, викликати жалість до нещасної собачці, втопленою за примхою навіженої барині? Може автор хотів викликати читацький гнів, осуд барині? Так, вона далеко не позитивний персонаж. З іншого боку, не садистка ж яка-небудь на зразок сумнозвісної Салтичихи. Особливої шкоди від неї кріпаком немає. Може автор хотів пробудити співчуття до головного персонажу - глухонімого двірнику Герасиму?
5
Проаналізувавши зміст оповідання і авторські прийоми, використані при написанні тексту, ви зробите висновок: метою твору є осуд кріпацтва. Автор доводить до читачів головну думку: кріпацтво - зло. Людина не повинна бути власністю іншої людини, не повинен подібно Герасиму цілком залежати від його волі і капризів.